BU TOPLUMU KİM GETİRDİ BU NOKTAYA

BU  TOPLUMU KİM GETİRDİ BU NOKTAYA

SAĞLIKÇILARA YAPILAN SALDIRILARI HERKES KINIYOR AMA BU SALDIRILARIN BİR YERLERDEN İCAZET ALDIKLARINI KİMSE GÖRMÜYOR

Örneğin bir siyaset yaklaşımı öteden beri sağlıkçılara "şikayet edin onlara günlerini gösterelim" türünden baktığını bu gün neden kimse görmek istemiyor? Bundan cesaret alan bir kısım geri zekalılar saldırılarını sürdürebiliyor hala. Hele bu günün koşullarında el üstünde tutmamız gereken sağlık çalışanları saldırı bir normalin ifadesi olamaz asla. Bu saldıranların mutlaka bir psikolojik sorunları vardır.

 Bunun gibi toplumda birilerini şikayet etmek psikolojisinde bulunan pek çok anormal örnek görebiliyoruz. Bunların toplumdaki yerleri olmadığı için kendilerini şikayetçi olarak doyurma eğilimleri vardır. Böylece kendilerine bir yer edinmiş olduklarını sanırlar. Çevremizde de bu tür örnekleri görmemiz mümkün. Ekranda bir gazetecinin bunlarla ilgili verdiği örnekler ilginçti.. Örneğin bir bakanlığın reklam için çektiği bir görüntüde caddede yürüyen insanlar dan söz ediyor. Bunların arasında bir köşeyi dönekte olan mini etekli bir görüntü de yer alıyor. Bunu şikayet psikozu ile  "kafayı bozmuş" biri ünlü şikayet kurumuna şikayet ediyor. Şikayetinde bakanlığın sex içerikli film çektiğini söylüyor. Bu şikayeti ise birileri dikkate almak zorunda olduklarından inceliyorlar. Sonuç elbette şikayet edildiği gibi değil ama şikayetçinin akılsızlığı düşünülmeden devlet bir sürü zaman kaybetmiş oluyor.

    Oysa bu durumlarda şikayet edenin kimliğiyle kendini ortaya koyması gerekir ama nedense kimlik zorunluluğu kaldırıldı şikayetler konusunda.

  Aynı gazeteci bir başka şikayet konusunu anlattı. Reklam filminde 7-8 yaşında bir kız çocuğu omuzları açık diye şikayet ediliyor ve cinsellik görüntüsü verdiği anlatılıyor. GRİ ZEKALI  BİR KESİMİN ÇOCUKLARA NASIL BAKTIĞINI natması açısından ilginç geldi bu örnek bize.

  Aynı gazeteci şöyle bir örnek daha verdi. Ünlü bir iş adamı ile ilgili bir geri zekalı vatandaş FETÖ'cü  diye şikayette bulunmuş. EMNİYETBU ŞİTAYETİ YAPANIN KİMLİĞİNİ SAPTAMIŞ. ŞİKAYET EDEN KİŞİYE NEDEN BUNU BÖYLE YAPIYORSUN DİYE SORDUKLARI ZAMAN ŞU AKILDIŞ YANITI VERMİŞ. Efendim bu iş adamını bende seviyorum. Ama hakkında böyle söylemlerin olmasına çok kızıyorum. Sediğim için yaptım bunu.. Şimdi gelin de buradan bir anlam çıkarın bakalım.. (6 Mayıs Global haberde yer aldı bunlar)

Bu ara sayın İmamoğlu'nun bir bahçede, elleri arkada bağlı yürüyüşünü de üstün zekalılar şikayet konusu yaptılar. Yandaşlar bunu kullanmaya kalktılar ama  ..

  Şimdi bu örneklere bakarak A.Nesin eğer bunları görseydi acaba ne derdi sorusunu soralamı. Onun yıllar önce verdiği oranda bir değişim değil daha bir artış olabileceğini düşünmeyecek miydi?

  Bu toplum bu noktaya kendiliğinden gelmedi. Onu buraya taşıyan bir kültür olmalı ki bu görüntüler ortaya çıktı. Bu kültürü yandaş anlayışlar nasıl değiştirecek acaba?

 

 


YAZARIN DİĞER YAZILARI