BUNLARI KİM VE NASIL ÖNLEYECEK ACABA?

BUNLARI KİM VE NASIL ÖNLEYECEK ACABA?

Geçtiğimiz hafta içinde İstanbul'da evinin   içinde oynayan iki-üç yaşındaki çocuktan ses gelmeyince meraklanan anne yanına varınca başından kanlar aktığı görüp başını kaldırınca da çocuğun kurşunla vurulduğunu anlamış. Herhalde bu kurşunu ebabil kuşları getirip atmış olmalı. BAŞKA BİR İZAHI VAR MI BUNUN?..

12 HAZİRAN AKŞAMINDA HABERLERDE YİNE BU KUŞLARIN (?) YARATTIĞI BİR OLAYDAN SÖZ EDİLİYORDU. Sokakta çatışan bir çetenin kurşunlarından biri oradan geçen bir aileye isabet etmiş, baba  kızını kurşunlardan korumak için üzerine kapanınca başından vurulup ölmüş. Olay aralarında anlaşmazlık bulunan iki grubun sokakta resmen çatışmasından doğmuştur. Çatışmada tabanca ve uzun namlulu silahlar kullanılmış 80den fazla el atılmış. HERHALDE BİR CEPHE SAVAŞI YAŞINDI BURADA. Çünkü olayda kullanılan silahlar bir pompalı tüfek, iki tabanca, üç av tüfeği ve uzi marka bir otomatik silah ele geçirilmiş.

 Bu olay kırda-bayırda gerçekleşmiyor. İstanbul'un göbeğinde Şişli'de gerçekleşiyor. Üstelik insanların vızır vızır işlediği bir cadde de yaşanıyor. Bu insanlar yaptıklarının nu olduğunu bilmiyor mu yoksa?   Yani cadde ortasında silahlı kavgaların suç olduğunu bilmiyorlar mı yoksa? Biliyorlarsa sokak ortasında kovboyculuk oynamaya nasıl cesaret edebiliyorlar?   B U İNSANLAR BİR YERLERDEN CESARET Mİ ALIYORLAR Kİ BU İŞLERE GİRİŞEBİLİYORLAR. YANİ ONLARO CESARETLENDİREN BİR ANLAYIŞ MI VAR Kİ SAVAŞ ALANINA ÇEVİRİYORLAR CADDELERİ? Onlara bu davranışları yaptıran bir kültür mü var yoksa? Bu insanların bunca silah edinmelerini sağlayan nedir acaba/BU İNSANLARI BU SİLAHLARI VERENLERİN NASIL BİR ÖNGÖRÜLERİ VAR Kİ BUNLAR ORTALIKTA BU SİLAHLARI KULLANABİLİYORLAR. Bu insanlara bu silahları hak görenlerin hangi toplumsal hedeflerin gerçekleşmesi için yapıyorlar bu yardımları?

  Anladık.. Siyasetin bu tür sorunlarla uğraşacak zamanı yok. SİYASET Kİ M DARBE SÖZÜ ETMİŞ KİM DARBEC İ NDAŞI OLABİLİR GİBİ ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİ MİLLİ SORUNALARI OLDUĞU İÇİN BU TÜR İNSANLARA SİLAH VERİLMESİYLE İLGİLİ BİR TEPKİSİ DE YOKTUR ÇALIŞMASI DA? BAKIYOR Kİ BUU TÜR OLAYLARDA SİYASETÇİLERE ASLI ZARAR GELMİYOR O ZAMAN "YESİNLER BİRBİRİNİ".demeye getiriyor işi herhalde. NASIL OLSA DEVLET BU TÜR KİŞİLERİ YAKALAYACAKTIR değil mi?   Böyle küçük işlerle siyasetin uğraşacak ne zamanı var ne de ihtiyacı değil mi?

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI