KİMSE ŞAŞIRMAMALI YAŞANANLARA,ÇÜNKÜ.

       

Geçmişte 11 Eylül   ikiz kuleler saldırısından  sonraki günlerde en yetkili kişi tarafından  yapılan açıklamada şöyle deniliyordu: Ortadoğu'da pek çok sınır değişecek tam 22 ülkenin sınırları yeniden çizilecek. Bunun anlamı şuydu; Bu açıklama yapıldığı zaman bölgede 22 devlet yoktu. Âmâ yeni oluşacak haritada bu 22 devlet yer alacaktı. Bunun için önce Irak ortadan kaldırılıyordu. Çünkü Irak bu bölgede en gülcü devlet yapısıyla bu projeye karşı çıkabilecek bir gücü simgeliyordu. Bu projeye karşı çıkma ihtimali gülcü olan  bir SURİYE GÜCÜ  vardı Onun için bu iki büyük gücünü güç olmaktan çıkarılması gerekirdi ki bu hedeflenen haritalar çizilebilsin. Sonra bu yeni oluşuma karşı koyabilecek güç Mısır yer alıyordu, Bunun da bir şekilde karşı koyamaz duruma getirilmesi gerekirdi. Bunun kaldırılması için Mısırın, Arap   BAHARI PROJESİYLE GERÇEKLEŞMESİ ÖNGÖRÜLÜYORDU

   Ortadoğu'da bu karşı koyabilecek güçler  ortadan kaldırılınca sıra BOP projesinin çizimine geliyordu. Çünkü artık bu çizimin önünde duracak kuvvetler   yok edilince artık yeni haritaların çizimine geçilebilecekti, İsrail savaşı bunun için  çıkarılıyordu.

  Bunun anlaşılabilmesi için Natenyahu'nun gösterdiği harita yayınlanıyordu. Bu haritada öngörülün yeni Filistin haritası gösteriliyordu.

   Emperyalizmin bu projesine tüm işbirlikçileri gerekli destekleri veriyordu. Her türlü silah destelerinin yanına  asker destekleri de konuşuluyordu bu gün. Tüm işbirlikçiler bu destekleri vermeğe çalışıyordu.   Onu için bu işbirlikçilerin  savaşa karşı tavır almaması ateşkesi bile söyleyememesi, suskunlukları  vicdanları sızlatmakta savaşa karşı batının sessiz kalmasını anlayabilirler. Onun için  savaşta  emperyalistlerin tutumlarını hayretle karşılayanlar vardır

  Siz Saddam'ı yıktıkları zaman, Kaddafi'yi yok ettikleri  savaşa Arap baharı diye yutturdukları değişime karşı çıktıklarını gördünüz mü ki bu savaşa da karşı çıksınlar?

  Şaşıranlar şu ünlü BOP çizimini dikkatle incelesinler. Bu çizimi neden yapıyor emperyalizm?

Her şeyin ir nedeni olduğuna göre elbette bunun da bir nedeni vardır..

    Ve aynı zamanda şunu da görebilmeli insanlar. Bu çizimin içinde Türkiye'nin yer almadığını zannetmeyelim. TÜM Orta doğu haritası gerçekleştikten sonra sıranın Türkiye'ye gelmeyeceğinin garantisi nedir?

 

 

 

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI