BANKA MÜDİRESİ: "BENİM DERDİM HEP ÇÖZMEKTİ!.."

 

      BANKA MÜDİRESİ: "BENİM DERDİM HEP ÇÖZMEKTİ!.."

Son yılların en büyük dolandırıcılıklarından biri, ülkemizin en ünlü ve milli futbolcuları başında patlayan, Özel Bir Bankanın Müdiresi "Seçil Erzan" tarafından dolandırılan İmparator Fatih, Arda, Emre, Muslera, Volkan ve Selçuk... gibi isimlerdi... Dolandırılan toplam para '1 Milyar 260 Milyon TL' idi... En fazla para kaptıran Arda Turan '7 Milyon 500 Bin Dolar', en az kaptıran Muslera ise '500 Bin Dolar' idi...

Bu maharetli, genç, güzel, bakımlı ve alımlı bayan Banka Müdiresi Seçil Erzan, şikâyetlerin ayyuka çıkması üzerine gözaltına alındı, sorgulandı, Mahkemeye çıkarıldı ve hakkında tam '216 Yıl Hapis' istendi... Suçu ise; "20 civarında kişiyi 1,3 Milyar TL dolandırmak!.." Hayretle bakıyoruz ki; aralarında bir tane bile ünlü ve paralı bayan sporcu yoktu, niye hep erkeklerdi acaba!?

Mahkemedeki sorgusu sırasında, Hâkimin ısrarlı soruları üzerine aynen şunları söylemiş: "Ben bunlara para kazandırırken çok iyiydim, 'Harika Banka Müdiresi Seçil' idim, ama kaybedince de 'Dolandırıcı Bankacı' oluverdim!.. Bunların hepsi benim etimden, sütümden, her şeyimden faydalandılar!.. Bense hiç kaçmayı düşünmedim, benim tek hedefim olumsuz, imkansız gibi görünen her şeyi kolayca çözmekti, bana güvenen herkese para kazandırmaktı!.." demiş, hepsi de mahkeme kayıtlarında var, iyi mi !?

Of of oofff... Şu ifadelere bir bakar mısınız? Genç, güzel ve bakımlı Müdire Hanım diyordu ki; "Benim etimden sütümden, her şeyimden faydalandılar... Benim bütün işim ÇÖZMEKTİ!.." diyordu... Çok afedersiniz Müdire Hanım ama, siz bir Bankacı mısınız, yoksa 'İnek, Dişi Deve, Koyun veya Keçi' misiniz? Bu bizim ünlü futbolcularımızın paralarını daha da üretmek-çoğaltmak içün, olsa olsa aklınızı ve Bankacılık tecrübenizi kullanırsınız, iyi de bu 'Etinizden-Sütünüzden-Her Şeyinizden' faydalandırmak da neyin nesi!? Bunu mahkemede koskoca Hâkim önünde nasıl söyleyebildiniz!? Sorun çözmek, 'uçkur çözmeye'  benzemezdi ki!?

Bugüne kadar Bankacı Hanımın genç-güzel-bakımlı-alımlı olduğu üzerinde kimseler durmadı, 20 tane dolandırılan müşterilere bakıyoruz, hepsi de ünlü-paralı-sporcu-zamanla magazine konu olmuş erkekler!.. İhtimal ki Müdire Hanım hepsiyle birer akşam yemeği yedi, tenhalara manzara seyretmeye filân gitti, onu evlerindeki 'Kelebek Koleksiyonlarını' göstermeye de götürenler oldu belki de, ne bileyim ben!? Yoksa, bu kadar parayı onlar babalarına veya evlâtlarına bile elden, hem de belgesiz olarak vermezlerdi!.. Size de öyle gelmiyor mu, ha !?

Belki bazılarınız bu sefer fazla ileri gittiğimi falan düşünebilirler ama, o bayanın mahkemedeki kendi ifadelerini görmüyor musunuz? Bunları bizim alışık olduğumuz bir 'Anadolu Kadınımızın' ağzından duyabilir miydiniz? Bizler ne hallere gelmişiz de haberimiz yok!.. Onun gibiler söylemekten çekinmiyorsa, biz niye yazmaktan imtina edelim ki !?

Şu son yıllarda duymadığımız, görmediğimiz olumsuzluklar kalmadı, siz duydunuz mu bilmem; "Adana'da çöken bir binanın ana sütun betonları içinden 'Eski Tencereler' çıktı, ya buna şaşırdınız mı, ha!? Artık bu konuda 'yalama' olmaya mı başladık, ne!? Birbirinden beter olaylara şahit oldukça, artık 'Bu Kadarı da Olmaz Yahu!' demeyi bile bıraktık, daha olumsuz olayları bekler hale gelmeye başladık, bu da hiç hayra-alâmet bir gelişme değil, Allah sonumuzu hayreyleye inşallah!..

Bugün, bu hiç hoş olmayan konuda epeyce zırvaladık, size Yunus Emre'den birkaç dörtlükle veda edelim bari:

"İkilikten usandım/ Birlik hanına kandım/ Derdin şarabın içtim/ Dermanım yağma olsun!..// Varlık çün sefer kıldı/ Dost andan bize geldi/ Viran gönlü nûr doldu/ Cihanım yağma olsun!..// Benden benliğim gitti/ Hep mülkümü dost tuttu/ Alan-veren dost oldu/ Lisanım yağma olsun!..// Ben benliğimden geçtim/ Gözüm hicâbın açtım/ Dost vaslına eriştim/ Gümânım yağma olsun!.."                         Sakin KOŞAR...

YAZARIN DİĞER YAZILARI