İKİ YİĞİT, YİNE "ER MEYDANINA" ÇIKTILAR !?

 

                İKİ YİĞİT, YİNE "ER MEYDANINA" ÇIKTILAR !?

Durduk yerde, hangi yeteneği ve bilgisiyle "Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı" yapıldığını kimselerin anlayamadığı aslanlar aslanı, yiğitler yiğidi şu bizim çifte tabancalı "Yiğit Bulut" büyüğümüz, hiç yeri ve zamanı da değilken, yine boyundan büyük bir lâf etmiş ve aynen şöyle demiş: "İstanbul gibi bir şehrimize ikinci defa CHP'den Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu var ya; bu adam gerçekten bir 'Milli Güvenlik' sorunudur!.." demiş, iyi mi !?

Bizler kimiz ki, tabii ki bize bu konuda lâf düşmez de; bu sözüne çok bozulup da hemen karşı çıkan ikinci AKP yiğidosu, ama partisinin  'Doğrucu Davut'u sayın Mehmet Metiner olmuş, duydunuz mu? Yiğit Bulut'un bu ne idiğü belirsiz lüzumsuz lâfına karşı hemen demiş ki; "Sen ne diyorsun kardeşim; adam ikinci defa bileğinin hakkıyla, bütün engellemelere karşın büyük bir farkla seçimi kazandı!.. Halk kendisini seviyor ve destekliyor, senin söylediklerinin demokrasilerde yeri olan sözler midir!?" diyesiymiş, ya bu yanıt nasıl?

Yahu çok değil, daha seçimin üzerinden iki hafta bile geçmedi (tabii bu yazının yazıldığı günlerde) o günleri şöyle bir hatırlayıp da, gözünüzün önünde canlandırın bakayım!.. Cumhur İttifakındaki (AKP+MHP+DSP+BBP+Hüda-Par) bir olup; İYİ Parti, GP, DEVA, RP, YRP, MP, ZP... hep kendi adaylarını çıkarıp da CHP ve İmamoğlu ile yarışmadılar mı? 'Altılı Masayı' bile sırf bu yüzden dağıtmadılar mı? Sayın Cumhurbaşkanı, 17 Bakanı, Diyanet, Vali, Kaymakam, Komutanlar bir olup, AKP adayı sayın Murat Kurum'un kazanması için çaba harcamadılar mı, bu durumu herkes eleştirmedi mi? Bunlar yetmezmiş gibi; TV sunucusu Hakan Ural, Beyaz TV sahipleri günlerce yanlı yayın yapıp; gazeteciler Ahmet Hakan, Abdülkadir Selvi, Nedim Şener, Hulki Cevizoğlu... gibiler de Murat Kurum için günlerce kalemlerini oynatmadılar mı?

Şimdi kalkmış Yiğit Bulut hazretleri kendi kafasına göre ahkâm kesiyor, suçluyor, seçilmiş bir adama çamur atarak lekelemeye çalışıyor!.. Peki, sayın Cumhuriyet Savcılarımız neredeler? Ekrem İmamoğlu'na mazbatasını veren Yüksek Seçim Kurulu Yargıçları neredeler? Bu haddini bilmez adam hakkında niye hemen soruşturma açmıyorsunuz!? "Ekrem İmamoğlu bir milli güvenlik sorunu" imiş !? Hani bu çok büyük ve çok ciddi olan suçun belgeleri, hani geçerli kanıtların nerede!? Sen kimsin de buna karar veriyor, böyle birine, ilerisinin 'Cumhurbaşkanı Adayı' olacağı gözüyle bakılan insana bu rezilce iftirayı atıyorsun!?

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki; sayın Ekrem İmamoğlu bu iftiracı şımarığa çok akıllıca, hayatta bir daha hiç unutamayacağı şekilde, usturuplu bir cevap verecektir, bundan hiç birimizin şüphesi yok da; durduk yerde nereden çıktı bu ağır iftira !? İlk tepki kendi partilisi sayın Mehmet Metiner'den geldiğine göre, bunun haddini bildirecek başkaları da mutlak çıkacaktır!.. Örneğin; bozuk saat gibi günde iki defa doğruyu gösteren sayın Bülent Arınç'tan da tepki gelebilir? Ama, 'Parsel Parsel' lâkaplı sayın Melih Gökçek veya oğlu da Yiğit Bulut'a destek çıkabilirler, kim bilir? Bekleyip de hepimiz göreceğiz inşallah!..

Bir olay da, Monako Yat Kulübü'nde 'İstakoz' yiyen AKP Milletvekili sayın Şebnem Bursalı'nın bu ziyafet görüntülerini sosyal medyasından paylaşmasıyla patlak verdi!.. Millet burada bir simidi alıp da yiyemezken, bir iktidar milletvekilinin sosyete yemeği görüntüleri paylaşması, Fatih Altaylı ve Ekrem Açıkel gibi gazeteciler yanında, özellikle AKP'li bazı Milletvekillerinin de tepkisini çekti ve bu hanımın derhal partilerinden ayrılmasını istediler, iyi mi?

Yüce Tanrı bizlere sağlık verdiği sürece, bakalım daha neler görüp, neler duyacağız!? Kendinize iyi bakın, aman sağlığınıza dikkat edin, biz olan-biten her şeyden sizleri haberdar ederiz!.. Lütfen bekleyiniz ve görünüz efendim...                Sakin KOŞAR...

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI