MUĞLA BÜYÜKŞEHİR B. B. ADAYI 'AHMET ARAS' FARKI !?

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR B. B. ADAYI 'AHMET ARAS' FARKI !?

Muğla İlimiz, 06 Aralık 2012 tarihinde, 6360 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Resmi Gazetede yayımlanmasıyla 14 İlimiz ile birlikte 'Büyükşehir Belediyesi' oldu... Aynı kararda Merkez Menteşe, Seydikemer ve Kavaklıdere de 'İlçe' oldular... Daha sonraki yıllarda ülke çapında Büyükşehir Belediye sayısı 30'a yükseldi...

Yani biz Muğla olarak tam 12 yıldır 'Büyükşehir Belediyesi' olan bir İl'e sahibiz, bu süre zarfında yapılan seçimlerde, Muğla'da Büyükşehir Belediye seçimlerini hep CHP ve Başkan olarak da hep sayın Dr. Osman Gürün kazanmıştı... 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için ise, CHP Genel Merkezi, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak, halen Bodrum İlçesi CHP Belediye Başkanı olan sayın Ahmet Aras'ı gösterdi...

Sayın Ahmet Aras; askeri mesleğindeki hizmetleri, NATO içindeki üstün başarılarına rağmen, genç yaşta 'Yarbay' rütbesinde iken, kendi isteğiyle emekliye ayrılmış, İngilizceyi ana dili gibi konuşan, birçok ülkeyi gezme ve inceleme fırsatı bulan, yetenekli bir insan olarak, yeni hayatında Turizm işini ve sivil yaşamı tercih etmiş Bodrumlu bir hemşehrimizdir!.. CHP'den Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oluncaya kadar biz de kendisini pek tanımıyorduk!.. Yerel Seçim çalışmaları başladıktan bu yana, defalarca Muğla ve Yatağan'a gelmesi, seçim büroları açılışları sırasındaki konuşmaları ve sonrasındaki sohbetlerimizde şahsını tanıma fırsatı bulduk!.. Gerçekten kendini yetiştirmiş, gözlem ve tecrübelerle dolu, adeta yerinde duramayan enerjisi ve heyecanıyla, hele hele bizim yerel Muğla Şivesi konuşmalarıyla herkesi kendisine hayran bırakan bir hemşehrimiz olduğunu gördük!..

Her şeyi açık açık konuşan, içi - dışı bir, her sorunu halkı önünde açık ve şeffaflık içinde tartışan, ortak görüşe saygı duyan, dile getirilen problemlerde asla kişisel düşünmeden, 'ortak akıl' ile hareket eden bir Başkan olduğunu her fırsatta, herkese gösteriyordu: Çocukla çocuk, yetişkinle yetişkin, gençlerle genç, yaşlılarla yaşlı oluveriyordu!.. Bu özelliklerini Muğla'da, Yatağan- Milâs ve Bozüyük'te sürekli gördük, kendisine hemen kanımız kaynadı!..

İnsanoğlunun eti yenmez, derisi giyilmez, tüyünden yastık-yorgan olmaz!.. Karşımızdakinden tek istediğimiz tatlı dil, beceri ve hizmet!.. Bunların hepsi Ahmet Aras Başkanımızda zaten fazlasıyla var!.. E e e, bir adaydan daha ne istenebil ki !?

Sık sık Muğla şivesiyle anlattığı projeleri o kadar ciddi, o kadar ileri dönük çözüm projeleri ki; hayran kalmamak mümkün değil!.. Eğitim, sağlık, su, çevre kirliliği, doğayı koruma, kadın hakları, gelenek ve göreneklerimizin sürdürülmesi, spor, sanat ve müzik konusundaki düşüncelerini dinledikçe, inanın ki ağzımız bir karış açık kalıyor!.. Mevzu 'Sosyal Belediyecilik' konusuna gelince de birden ciddileşiyor; özellikle çocuklarımız, gençlerimiz ve kadınlarımız için yapılacak çalışmalar üzerinde oldukça ayrıntılı bilgilerini - düşüncelerini herkesle paylaşıyor!..

Yıllardır ben de siyasi çalışmalar içinde bulundum, ama bu arkadaşımız kadar düşünen, yerel konularda çözüm üreten, kestirmeden yol gösteren bir arkadaşımıza ilk kez tanık oluyorum!.. Zaten yaptığı işlerden ve başarılı geçmişinden de bunlar belli olmuyor mu!?

Aziz Muğlalılar; bence İlimizi geleceğe hazırlayacak, ufku açık bir Büyükşehir Belediye Başkan Adayını bu seçimde de rastlamış bulunuyorsunuz!.. Sizleri bilemem, İlimizin geleceğini düşünen bütün arkadaşlarımız şu andan itibaren kararını vermiş, Ahmet ARAS kardeşimizin peşinden sonuna kadar gitmek için yola düşmüş bulunuyorlar!.. Ve birbirlerine hep Başkan Ahmet Aras gibi diyorlar ki; "Bundan eyisi, Şam'da gayısı arkıdeşlee... Gönül ne çay istee, ne çayhane; gönül sohbet istee, çay bahane!.. E, bunna bizim ARAS Başkanda da ziyadesiyle vaa; öölese hadin daha ne durupduruz üle, hep barıba olup, bu arkıdeşi seçiverem gari..." deyipdurulaa!.. Gine siz bilisiniz ya; benim adım Hıdır, böyün en son deyivericeklem de budur; hadi galıverin  gari saalıceklee...                                                 Sakin KOŞAR...

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI