ÜLKEDE YAŞANANLAR SİZE NORMAL GELİYOR MU !?

ÜLKEDE YAŞANANLAR SİZE NORMAL GELİYOR MU !?

---İstanbul'da sadece çok sık evlerin ve apartmanların arasında, yani tam bir 'Meskûn Mahaldeki' apartmanın birinin üç kat altında, yani deyim yerindeyse; 'Tam Bir İnin Dibinde' hatırlı birileri "Gece Kulübü-Pavyon" açıyor, buna devlet tarafından -her ne halttan ise- izin veriliyor, orada her türlü rezalet sonrası mahalle sakinleri defalarca şikâyette bulunuyorlar, bunlara hep kulak tıkanıyor, gizlice yeni bir tadilat yapılırken de, orada bir yangın çıkıyor -veya çıkartılıyor- sonuç olarak 29 insanımız yanarak can veriyor!..

Her zamanki gibi; bu akıllara zarar olayı duyan herkes 'akıl küpü-kurtarıcı melek' kesiliyor, başlıyorlar aynı teranelere: "Eee, oraya gece kulübü mü yapılırdı!? Buna nasıl izin vermişler!? Meskûn mahalde böyle içkili eğlence yeri mi olurmuş!?" filân diye... Şimdi ben de soruyorum; "Böyle daha kaç yer işletiliyor!? Daha önceleri nerelerdeydiniz bayanlar-baylar, bu tepkileri 29 insanımız ölmeden niye göstermediniz!? Zati bizde son yıllarda normal ölümler ne zaman görülür oldu ki!?"

---Van seçimleri yaşananlar size normal geliyor mu!? DEP adayı Abdullah Zeydan, önce Savcılıktan sabıkası ve mahzuru olmadığına dair belgesini alıyor partisine gidip aday oluyor, partisi de bunu Yüksek Seçim Kurulu'na götürüyor, onlar da 'Aday Olabilir' diyorlar, adam tam % 55 oyla seçimi kazanıyor!.. Adam tam mazbatasını alacağı sırada 'Van İl Seçim Kurulu' kalkıp; "Sen % 55 oyla kazanmışsın amma, hukuken mahzurlu biriymişsin, sana 'Mazbata' veremeyiz, biz seçimi ikinci bitiren ve % 27 oy alan AKP adayına mazbatayı veriyoruz, Vanlılara ve ülkeye hayırlı olsun!" diyor, iyi mi!? Tabii, durduk yerde büyük olaylar yaşanıyor, polis ve panzerler devreye giriyor, ortalık yakılıp-yıkılıyor, aynı anda Ağrı'da, Bitlis'te ve Siirt'te de tepkiler başlıyor, DEP Yöneticileri 'YSK'ya koşuyorlar, vaziyetin kötüye gittiğini gören büyüklerimiz, o mazbatayı ikinci adaydan geri alıp, yeniden gerçek sahibine veriyorlar!..

İyi, adalet yerini bulmuş da; bu rezilliklere sebep olanlar ne yapıyorlar acaba? Bunun bir yaptırımı var mı, yoksa yine bu yaptıkları da yanlarına kâr kalıp, yenilerine sebep olmaya devam mı edecekler!? Ya o mazbatayı alan ikinci aday, bu görevi nasıl içine sindirdi de, bu ayıba 'Peki' dedi acaba? Geceleri deliksiz ve rahat uyuyabiliyor, insan içine rahatça çıkabiliyor mu ki!?

---Bu seferki seçimlerde 5 tanesi büyükşehir olmak üzere, 11 tane 'Kadın İl Belediye Başkanımız' seçilmiş, demokrasi adına ortalık sevinçten geçilmiyor!.. İyi de kardeşim; bu ülkenin 81 tane İli var mı? Bu '11 Kadın Başkan' sayısı, genel durumun neredeyse "Sekizde/ Biri" kadar edip, geri kalan 70 tanesi yine 'Erkek Başkan' değil mi? Hani bu sayıda eşitlik-hak-demokrasi kardeşim!? Bu ülke nüfusunun yarısı kadın ise, bu rakama yakın bir 'Bayan Başkan' sayısı olması gerekmez miydi, yoksa ben mi yanlış düşünüyorum dostlar !?

---Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı olan sayın Erdoğan, mitinge gittiği her yerde, orada toplanan kalabalığa Emniyet'ten aldığı 'Kalabalık Sayısını' veriyordu değil mi? Bunun övünülecek bir tarafı olmadığını ben yıllardır bu köşeden defalarca yazmış, merhum Osman Bölükbaşı'nın hâlâ rekoru kırılamayan ve 8,5 saat süren 'Düzce Mitingini' anlatmıştım... Osman Bölükbaşı seçim sonrası bu aziz halkımıza sitem ederek ne demişti; "Eyy benim harmanı bol, danesi kıt milletim!" diye boşuna mı demişti? Yani, mitinge katılanların çokluğu, oy olarak aynen sandığa da yansıyacak diye bir durum değildir, yanılmayınız artık!..

---Maliye Bakanı sayın Mehmet Şimşek gülücükler dağıtarak; 03 Nisan 2024 Çarşamba günü 'TÜİK'in enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından övünerek ve umut vererek şöyle dedi: "Bu yeni yılın Ocak ayı enflasyonu % 6 idi, Şubat ayı enflasyonu % 4 oldu, şimdi Nisan ayı enflasyonu da % 3'e düşerek, yıllık % 67 çıktı!.. Önceden dediğim gibi, görüyorsunuz ki artık enflasyon düşmeye başladı, ülke ekonomisi iyi yolda!.." dedi... İyi de efendim, ENAG'ın çıkardığı enflasyon oranı % 127 idi !.. Ben bu hafta pazara gittiğimde, kilosu 80 TL olan biber 225 TL olmuş, kilosu 25 TL olan domates de 45 TL'den satılıyordu!.. Enflasyon düştüyse, bu fiyatlar niye fırladı !? Yoksa bizim duyduklarımızı, biber ve domates duymadı da, TÜİK'e nispet, size de gıcıklık olsun diye mi yükseliyor efendim!?                  Sakin KOŞAR...

YAZARIN DİĞER YAZILARI