DİĞER YARIM

MUTLU KÖŞE                                                                                                  TURGAY MUTLU

                                 DİĞER YARIM

Kavuşamayan iki yüreğiz seninle

Yeter ki sen iste, seninle varım

Senin için çarpan kalple, bedenle

Sensin gönlümdeki yar diğer yarım

 

Acılarla dolu geçti yıllarım

Saramadı seni bomboş kollarım

Hüsranlara çıktı sensiz yollarım

Ölürüm yoluna sen diğer yarım

 

Sensizken ölümden beter bu hayat

Boşa geçen ömrüm tatsız ve bayat

Vuslatsız geçen bu zamanda heyhat

Yüzümü güldüren sen diğer yarım

 

Ne olur değişme sen hep böyle kal

Umutla, sevinçle deryalara dal

Sende Filizlenen kalbimi de çal

Ölümsüz aşkımsın sen diğer yarım.

                    Filiz Gökdemir/15. 11. 2023

Yukarıda şiirini okuduğunuz Şair Filiz Gökdemir, 05. 08. 1971 yılında Adana'da doğdu. Memleketi Kilis, evli ve iki erkek evlat annesidir. Çocukları ile büyüdü. Büyük oğlu Akın viyola sanatçısı, küçük oğlu Alper de elektrik mühendisidir. İlkokulu Lütfiye Kısacık İlköğretiminde okudu. Ortaokulu ve liseyi Adana Kız Lisesinde okudu. Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünde eğitim aldı. Şu an 02. 10. 2023 tarihinde Adana Büyükşehir Belediyesi Ali Şenozan Konservatuvarı '' Türk Müziği'' TSM bölümünde 4 yıllık eğitim alma hakkını kazandı. Kamu ve özel sektörde muhasebe bölümünde çalıştı ve şimdi emeklidir. Çeşitli eğitim seminerlerine katıldı. Belgeler aldı. Müzik, resim, vitray ve seramik gibi sanatın türlü kolları ile uğraştı. Gönüllü ve alaylı olarak iki yıl müzik öğretmenliği yaptı. Almanya'nın Saksonya Eyaleti Chemnitz şehrinde hasta ve yaşlı bakımı eğitimi alarak Gesundheitsfachberufe okullarından belge aldı. Radyo programcılığı yaptı ve şiir programı sundu. Ünlü şairlerin, şair arkadaşlarının ve kendi şiirlerini halen yorumlayarak görseller ile klip halinde sunmaya ve sosyal medyada yayınlamaya devam ediyor. Denize olan özlemi dizelerinde çok fazla hissediliyor. Halen şiir etkinliklerine, kitap fuarlarına ve sosyal sorumluluk projelerine gönüllü olarak katılmaktadır. Deniz sevdam adlı bir şiir kitabı vardır.

          Şair Filiz Gökdemir'in  '' Deniz Sevdam'' adlı ilk şiir kitabını, yine bu köşemde yer vermiş ve severek tanıtımını yapmıştım. Geçenlerde Muğla'dan MUSANDER Başkanı sevgili arkadaşım Sadettin Özbek aradı ve bana bir kitap geldiğinin müjdesini verdi. Yolum Muğla'ya düşünce kitabımı aldım. Gönderen meğer ikimizin de ortak arkadaşı sevgili şiir dostumuz Filiz Gökdemir Hanımefendi'ymiş. Sağ olsun, bizleri uzakta olsa unutmamış. Kitabı bir gün içinde keyifle, zevkle okudum.  İlk şiir kitabı gibi çok güzel şiirler var içinde. Betimlemeler harika. Duygu, aşk ve hüzün dolu. Diğer Yarım,  okunmaya değer bir şiir kitabı. Ekrem Yayınevi tarafından basımı yapılan bu şiir kitabını mutlaka okuyunuz. Şiir severlere tavsiye ediyorum. Kitabın başındaki 'Kahve Kokusu ve Aşk' adlı giriş yazısı müthiş. Etkilenmemek elde değil. Kitaba renk katmış. Ayrıca kapak resmine bayıldım. Arkeograf Raşit Öztürk tarafından tasarlanan kapak resmi, şiir kitabına çok uygun olmuş. Emeklerine sağlık. Filiz Gökdemir Hanımefendi sizin de kaleminize sağlık. Yeni kitaplarınızı bekliyoruz. İmzalı kitabınız için çok teşekkür ederiz. Tüm okurlarımıza  şiir tadında bir yaşam dileriz.

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI