KÖPEK GİBİ İNSAN ARIYORUM

 KÖPEK GİBİ İNSAN ARIYORUM

       Bugünlerde iktidar, sokak hayvanları ile ilgili yeni bir düzenleme için Hayvanları Koruma Kanunu'nda değişikliğe hazırlanıyor. Sözde hayvanlar hayati tehlike oluşturdukları gerekçesiyle başıboş sokak köpeklerinin ''uyutulması'' nı öngören yasa teklifi için çalışma başlattı. Teklifin önümüzdeki günlerde Meclis'e sunulması bekleniliyor. Hayvan severler haklı olarak bu tasarıya karşılar. Muhalefet ise uyutma önerisine karşı olup tepki gösteriyor. Kısırlaştırma yerine uyutmaya elbette karşıyız. Uyutma ne demek? Düpedüz hayvan katliamıdır. Türk Veteriner Hekimleri Birliği bu konuda açıklama bir yaparak; ''Yasa çıksa da ötenazi yapmayacağız'' dediler. Kutluyoruz.

      İşte tamda bu günlerde ilginç bir tesadüf mü desem! Ne desem? Sevgili arkadaşlarım Miyase Hakalan Karlıova- Serdar Karlıova'nın sevimli kızları Sevinç Su Karlıova'nın yazmış olduğu 'Ben Senle Büyüyorum Hayat' adlı şiir kitabının arka kapak bölümünde yer alan ve hayvan sevgisini anlatan 'Köpek Gibi İnsan Arıyorum' öyküsünü okuyunca çok etkilendim. Hayvan sevgisini, özellikle köpek sevgisini o kadar güzel kaleme almış ki etkilenmemek elde değil. Sevinç Su kızımızı kutluyorum. Kalemine sağlık. Okurun bol olsun. Alternatif Yayıncılık tarafından basımı yapılan bu güzel kitabı mutlaka okuyunuz ve Sevinç Su Karlıova'ya destek olunuz.

      Sevinç Su Karlıova, köpekler için güzel önerilerde bulunarak şunları söylüyor:

Ben Sevinç Su Karlıova ' Ben Senle Büyüyorum Hayat' şiir kitabının yazarı, şair ve liseli bir geleceğin modacısı olarak; işimin moda endüstrisinde olmasına rağmen bence bir köpeğe oyuncak gibi değil, köpek gibi davranılır diyerek tek başıma hem moda endüstrisine, hem de onları giydirip teşhir eden insanlara karşı bir kampanya başlattım. Kampanyamın adı: #petsarenotfashiontoys yani #evcilhayvanlarmodaoyuncağıdeğildir.Bu yüzden beni yalnız bırakmayın. Gerçek hayvan severler olarak sizlerden destek bekliyorum. Bu mücadeleyi hep birlikte başarabiliriz.

Ben bir köpeğim, bebek ya da insan değilim. Beni bir bebek gibi kullanmayı bırakın. Evcil hayvanlar moda oyuncağı değildir.

Köpek gibi insan arıyorum!

Köpek gibi vicdanlı insan arıyorum!

Köpek gibi kandırmayan insan arıyorum!

Köpek gibi güvenilir insan arıyorum!

Köpek gibi sadık insan arıyorum!

Köpek gibi vefalı insan arıyorum!

Köpek gibi can dost insan arıyorum!

Köpek gibi ailesine sahiplenen insan arıyorum!

Köpek gibi gözümün içine bakan insan arıyorum!

Köpek gibi koruyan insan arıyorum!

Köpek gibi özleyen insan arıyorum!

Köpek gibi terk etmeyen insan arıyorum!

Köpek gibi satmayan insan arıyorum!

Köpek gibi yalansız insan arıyorum!

Köpek gibi üzmeyen, mutlu eden insan arıyorum!

Köpek gibi kendinden çok seven insan arıyorum!...                         

      

  


YAZARIN DİĞER YAZILARI