YENİ YIL 2021 DE İLKYAZIM

YENİ YIL 2021 DE İLKYAZIM

MEHMET BİLDİRİCİ

Bu benim 2021 yılı girişi ile ilkyazım oluyor.

2020 yılı Türkiye ve dünyada Korona Virüs yılı oldu. Hayatımızı allak bullak etti, bizleri özellikle 65 yaş üstünü evlere kapadı. 2020 yılında çok sevdiğim Akyaka'da hiç olamadım. Ama çok şükür bunu da atlattım. Bol bol okuyarak, bilgisayar başında araştırmalar yaparak bu karanlık yılın da atlattım

2021 yılının başta Korana virüs belasının tarihe gömülmesi hepimizin en büyük dileğidir. 2021 yılında demokrasi, insan ve kadın haklarına önem verilmesini diliyorum. Biz 65 yaş üstü ihtiyarlara da sağlıklı günler dilerim.

2021 yılı benim için özel bir yıl olmaktadır. Konya'da1971yılında bir gazete çıkan yazımdan bu yana 50 yıl geçmiş olacak.

1985 yılında bugün ki evimi satın alıp Akyakalı oldum 35 yıl geçmiş

Konya DSİ IV. Bölge Müdürlüğünde çalışırken benim isteğim üzerine 1991 yılında Tarihi Su Yapıları konusunda görevlendirildim, bu güne kadar gelen azalarak devam eden araştırma ve yayınlara başladım. Üzerinden 30 yıl geçmiş

Muğla Devrim gazetesinde ilkyazım 1996 yılında çıktı. Akyaka tarihine sevdalanmam beni gazetenin sahibi ve yazar ve Muğla kentinin hafızası Ünal Türkeş (1942-2017) ile tanışmama sebep oldu. Kendisi de Konya'nın geçmişine büyük ilgi duyuyordu. Zira ailesinin bazı ataları zamanında Konya'dan Yerkesik ve Muğla'ya gelip yerleşmişlerdi.

Değerli insan yazar Ünal Türkeş'in en verimli çağında aramızdan ayrılışı Muğla ve Devrim gazetesi için çok büyük eksiklik ve kayıptı.

Onun ayrılışı ile acaba DEVRİM Gazetesi kan kaybeder mi diye de endişelendim. Gazetenin yeni sahibi ve Ünal Türkeş'in damadı MAHİR ATEŞ zaten gazete de çalışıyordu, bu işi çok iyi götürdüğü izlenimi edindim. Kendisini saygı ile kutluyorum

Yazı işlerinden Sorumlu Müdürü Nazife Ersöz Şahin ve Güliz Karaoğlanı ve tüm personeli kutluyorum.

2018 yılından itibaren köşe yazıları Gazetenin Web sitesinde yayınlanıyor. Bu ise Muğla kültürü ve Muğla Hafızası için çok yararlı olduğunu ve çok önemli bir arşiv olduğunu belirtmeliyim.

Akyaka'da iken ilk işim aşağı marketten bir Devrim Gazetesi almaktı. İstanbul'da ise sabah ilk işim internetten Devrim Gazetesine ulaşıp okumak

Devrim Gazetesi Muğla'da en önde gelen siyasi gazete ve Muğla ve Muğla dışından pek pek çok değerli kişilerin köşe yazıları çıkmaktadır.

Bunlar arasında olmaktan büyük gurur ve mutluluk duymaktayım. İncelediğimde en çok yazısı çıkan ilk 3 köşe yazısı arasında olduğumu görüyorum.

2021 yılında DEVRİM Gazetesinin bu başarılı yayın çizgisinde görevini sürdürmesini ve benim de köşe yazılarıma bu 25. yılımda devam etmek en büyük dileğim.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI