"BULUNMAZ HİNT KUMAŞLLARI"

Eskiden KİT'LER vardı. Buranın yönetici kadroları olurdu. Ama egemen siyaset bu kadroları yetersiz bulmuş olmalı ki, ek olarak kendi siyasi görüşlerine yakın kişileri buralara, KİT yönetimlerine atardı. Böylece bu KİT'ler yandaşlara arpalık olarak sunulurdu. Genellikle bu arpalıklar seçilemeyen yandaşlara ödül olarak sunuluyordu. Bu şekilde çifter maaş alanlar olurdu.

   İşsizliğin rekora ulaştığı son yıllarda bu arpalıklar bazılarına, ÇİFT MAAŞ, ÇİFTER MAAŞ olarak dağıtılmaya başlandı. Örneğin adam ekli, emekli maaşı alıyor ama belediyelerin bir kuruluşundan ayrıca maaş alabiliyor. Bu şekilde

 Çift maaşlı kişi olarak ülkenin kalkınmasına, işsizlik gibi bir sorunun çözülmesine katkı sağlamış oluyor.. Sadece bu değil elbet.. O çok bağlı görüldüğü değerlerin gelişmesine de katkı sağlıyor bu adamlar. Hele vatan-millet konusunda, ezan -bayrak konusunda, iyi ahlak konusunda  ,İşsiz gençlerimize, kim bilir  nasıl katkıları da olmaktadır bu çifter maaşlılarımızın.. Üstelik onlara örnek bile olmaktadır. Örneğin çevredekiler HELAL OLSUN ADAMA BİR SÜRÜ İŞSİZ ÜNİVERSİTE MEZUNUMUZ VAR KEN BAK NASIL DA KENDİNE İKİNCİ/ÜÜNCÜ BİR İŞ BULABİLMEKTEDİR diyenlerin övgüleri ise cabası.

Batıda bu çifter maaşlı örnekleri görmek mümkün olmasa gerekir"!" Çünkü birilerine göre Batı AHLAKİ ÇÖKÜŞ İÇİNDE yüzmektedir. Dolayısıyla çift maaş örneklerine rastlamak mümkün değildir(?).Ama bizde maşallah her yerde görebilmek veya duyabilmek mümkündür. Çünkü bizim batıdaki gibi çöküş içinde olan "!" ahlak anlayışımız yok.

  Ne diyor ir yerde. Komşun açken tok yatan bizden değildir. Komşunun, mahallenin bir sürü genci işsiz iken berilerinin çifter maaşlı olması, onları kimlerden yapar acaba?   Hangi hak edilmiş olgu bunlara maaşlarından başka maaşlar almasını hak sayıyor ersiniz? Hangi ahlak anlayışı, hangi inanç anlayışı5 bunlara ikinci bir maaş alma hakkını getiriyor dersiniz? Bu ikinci maaşla doyurulmuş çocukların helal beslendiğini kim söyleyebilir bu dünyada.. Evet bu para benim çocuklarımın hakkıdır diyerek hangi vicdan huzurlu olabilir. Evet bu para onların ana sütleri gibi helaldir kim diyebilir? Unutmayın sakın.. O parada tüyü bitmemiş yetimlerin dahi hakkı vardır. Siz  bunu kendinize layık görüyorsanız, bez ne diyebiliriz ki..

YAZARIN DİĞER YAZILARI