BU "KIRMIZI BÜLTENLER"ÖNCEDEN NEDEN YOKTU

                       BU  "KIRMIZI BÜLTENLER"ÖNCEDEN NEDEN YOKTU

  Genel seçimlerden sonra sabahları ekranda en çok  verilen haber, eskiden görünmediği kadar.KIRMIZI BÜLTENLE ARANANLARIN haberi olmaktadır. Her gün ayrı bir suç örgütüne yapılan operasyonlar anlatıyor.Önceki ilgili bakanlık döneminde hiç de bu kadarını duymuyorduk,görmüyorduk..

   Devlet aynı devlet,,Yasala aynı yasalar..Bakanlıklar aynı bakanlık..Farklılık ne o zaman?Farklılık DEVLET DENİLEN ARACI KULLANAN ANLAYIŞŞLARIN FARKLI OLMASI..Öncekiler için bu kadar suç örgütü yoktu ama sonradan gelenlere göre ise bu kadar çok suç örgütü vardır ve biz bu-nların üstüne gitmek zorundayız  mantığı farklı sadece.Yani birisi  ben böyle kullanacağım diyor bir başkası da kendi anlayışına göre kullanacağını seçiyor...Felsefede devlet anlayışları işlenirken  bu farklılıklar gösterilir.Zaten bu farklı kullanış anlayışlarından dolayıdır devlet çeşitleri ortaya çakmaktadır

   İçişleri bakanlığının  günaydın yerine ilk olarak o gün KIRMIZI BÜLTENLE ARANAN örgütlere yapılan sorgulamalar yer alıyor aylardan beri.Her sabah si suç örgütü ve ona yapılan operasyonlar işlenmektedir.Demek ki o kadar çok suç örgütü varmış da çoğumuzun haberi bile olmuyormuş.Bu bu suç örgütleri uluslar arası faaliyetleriyle biliniyor ve bu yüzden uluslar asında aranıyor..

  Bunlar aranıyor ama nedense önceki dönemde aranmıyormuş sanki.Çünkü bunların çoğunun dünyanın ünlü mafyalarının yer aldığı   bazı ülke patentlisi oluyor.Bu ülkede KIRMIZI BÜLTENLERLE aranan bu suç örgütü liderlerinin ise   sözde yalıları.villaları.önemli  evleri çıkıyor kayıtlarında. İşte buna şaşmamak mümkün değil..Gerçi yandaşlar için şaşma olmuyor ama bizler epey şaşırıyoruz.Çünkü Latin Amerikadan gelip bizde villalar  yalılar alabilen bir çete lideri nasıl oluyor da bunlara ulaşabiliyor? Acaba ona  bu yerleri almada yardım edenler mi var diye sormadan edemiyor insan.Ona aracılık yapanlar mı var yoksa/yani bu çeteler liderlerine villalar satın alırken bir yerlerden yardım almıyor mu?Bu çeler  hangi yalının satılık olduğunu nasıl öğreniyorlar? Kimselerin yardımı olmadan mı alabiliyorlar/Bu villaları alırlarken acaba devletin ilgili birimleri bundan haberdar oluyor mu/Birilerinin ayak kabı numaraların bile bilenler acaba bu villaların kimler için alındığını bilmiyor lar mı?  Ya da bilmemeleri için birileri onara bir şeyler mi sunuyor/.

       Gerçekte konuyla ilgili onlarca soru sorulabilir ama.

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI