BU "MALLARA DOKUNMA"

 

                                BU  "MALLARA DOKUNMA"

        Suudi Arabistan'da marketlerin raflarında bulunan TM için yanlarına bir etiket yapıştırılmış.Etikette bu mallara dokunma     ifadesi yer almış. Birilerinin bu kardeşleri neye kızdılar da Türk mallarına boykot kararı aldılar?    Yandaş medyanın bir köşesinde bile bu haber yer almıyor.Acaba neden dersiniz? Üstelik aylar önce başlatmışlar  Türk mallarına boykotu..

     Gerekçelerini tam bilmiyorum ama demek ki kendilerine göre önemli bir gerekçeleri var..Oysa biz onların en büyüklerinin ölümü üzerine milli yas bile ilan etmiştik.Bayraklarımızı  yarıya indirdik, onların acılarına ortak olmaya çalıştık.

       Biz onların acılarına sevinçlerine ortak olmaya çalıştık ama onlar dünyada hiçbir sorunumuzda bize destek vermediler.Örneğin KKTC devletini tanıyan kaç Arap ülkesi  biliyorsunuz  ?Kıbrı hareketi  neredeyse yarım asır önce oldu bitti ama bu din kardeşlerimiz hala bizim tanıdığımız tanımak istemiyorlar

       Olsun.bu bizim değil onların sorunudur.. Biz kardeş diye her türlü görevlerimizi yapıyoruz ama ünlar ne yapıyorlar?Bizi hiç  bir uluslar arası sorunda destek vermiyorlar.

    Dün  destek vermediler, yanımızda yer almadılar ama  bugün bunun günahını boyunlarına asmış durumdalar.Herhalde birileri bir yerde bunun hesabını soracak..

    Onlar bizim hiçbir sorunumuza destek vermediler ama emperyalizmin her istediği desteği sunmaktan geri durmadılar. Örneğin Kıbrıs hareketinde emperyalizmin petrol boykotuna bile yanıt vermediler.Sadece Kaddafi uçaklarımıza gerekli benzini verdi. Onlar seyrettiler uzaktan.. Çünkü bizim din kardeşlerimizdi onlar..

    Ancak emperyalizmin Müslümanlara karşı tüm duruşuna destek vermekten geri kalmadılar. Haçlı orduları Irakın bölünmesi için dünyanın öbür ucundan gelirken onların topraklarında konuçlanmasına izin verdiler. Topraklarını bu  hırıstyan ordularına kirayaü verdiler. Bu hırıstiyanlar Irakta  yüzbinlerce kadına tecavüz ederken onların gıkı bile çıkmıyordu. Yani din kardeşlerimizin acılarına ortak olmadılar.Çünkü onlar böyle dindardılar.

   Sadece Irakta mı/Nerede haçlıların Müslümanlara bir saldırısı varsa orada Müslümanlardan yana değil halılardan yana durdular.Bunun en güzel örneklerinden biri de  Saraybosnada yaşanıyordu.

      Onlar din kardeşleri dediği Osmanlıdan kurtuluşlarını her yıl en görkemli törenlerle kutluyorlar.hatta birkaç yıl önce Osmanlıdan kurtulup bağımsız bir devlet olmasını dünya ile birlikte kutlamışlarda.Osmanlıya lanetler yağdırıyorlardı bu kurtuluş sırasında..Emperyalist konuklarıyla  kutlayarak ne kadar dindaşlıktan yana olduklarını gösteriyorlardı..

   Gerçi biz onların kimden yana olduklarını çok iyi bilenlerdeniz.Çünkü kurutuluş savaşımızda ,biz din kardeşlerinin yanında yer almadılar.Sadece Asyadaki bazı  müslümanların yardımlarını görmüştük bu savaşta.Orta doğu Müslümanlarının ise bir iğneleri bile nasip olmuyordu..

     İşte bu gün  tüm eski husumetlerini yeniden ortaya döküyorlar.Türk mallarına boykot ediyorlar.Ne varki buna bizden bir etkili ve yetkilinin henüz cevabı olmadı. Din kardeşlerimizi üzmek istemiyoruz galiba.,.

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI