GÜNEŞ'İN BASIN AÇIKLAMASI

GÜNEŞ'İN BASIN AÇIKLAMASI

   Futbolda yaratılan görüntünün nedenleri merak edilirken en yetkili kişinin basın açıklaması geldi ama kimseyi memnun etmeyen bir açıklama oldu bu. Çünkü merak edilenlerin hiç birisine gerekli ve yeterli yanıt getirilmedi. Üstelik yeni sorular eklenerek hezimetin karanlıklarda kalmasını sağlıyordu bu toplantı. Hiç bir eleştiriye ve hiçbir soruna yanıt getirilmeyen basın toplantısında düşleri okşayan cümleler öne çıkıyordu. BEKLENTİELER VE UMUTLAR İLERİ TARİHLERE atılıyordu her zaman olduğu gibi. Ne diyordu sayın Güneş: BİZ YIKILMADIK VE YIKILMAYACAĞIZ.. Sayın güneş hangi oyun anlayışı ile hangi taktik bakışıyla bunları söyleyebiliyordu anlamak mümkün değil. Çünkü bu takımın ne oynadığını anlayabilen ne içimizde birileri var ne de yabancılar anlayabilmiştir. BİR ÇALIŞTIRICI BUNU Türkiye'nin ne oynadığını anlayamadım DİYEREK İFADE ETMİŞTİ. Kimsenin anlayamadığı bir taktikte oynadığımız Avrupa şampiyonasında YIKILMADIK diyebilmek için ölçü alınan ne oluyordu acaba? Yani yıkılmak için ne olması gerekirdi ki yıkılmadık diyebilelim..

   Basın açıklamasında dikkatimizi çeken ifadelerden biri de MAAŞLARLA ilgili yazılanlar/çizilenler olmuştur. Yazılanların doğru olmadığını söylemiştir. Mademki doğru değil neden acaba doğrusunu kendisi söyleyemiyor? Doğrusu ne ki  insanlarımız bilmek istiyorlar.. Oysa yancı çalıştırıcıların aldıklarını çarşaf çarşaf yazıyor Dünya basını. En başarılı olmuş çalıştırıcıların aldıklarıyla bizimkini aldıklarını kıyaslayınca arada büyük bir uçurum çıkıyor. Sayın  Güneşin doğrusunu açıklaması gerekmez miydi ki bir daha yanlış olan konulmasın.. Olması gerekirdi ama o bu doğruyu kullanmaktan nedense kaçındı bu toplantısında..

        Bu basın toplantısı da bizim siyasetten alışık olduğumuz bir gösteriye dönüşmüştür. Hiç bir soruya beklenilen yanıt getirilmeden geçiştirilmiştir. Hata eleştirel bazı bakışları suçlamaya bile gidilmiştir. Örneğin maaşlar konusunda basının9 yazdıklarından yakınılmıştır. NE İSTİYORLAR ACABA? Kimse ne kadar para alındığını bilmesin, merak etmesin mi? Tüm takımların çalıştırıcılarıyla ilgili açıklamalar yapılırken bizde bunu sormak neredeyse suç olmaktadır. Nedense bizdeki tüm yetkililerin en çok korktuğu ve ürktüğü soru bu maaş konusu olmaktadır.

 

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI