HER ŞEYİN BİR NEDENİ VARSA BU ISRARIN DA NEDENİ OLMALI

 

 

          HER ŞEYİN BİR NEDENİ VARSA   BU  ISRARIN DA NEDENİ OLMALI           

Yandaş denilen ekranlardan, yaklaşık üç yıl kadar önce sürekli bir ittifakın adayı kim olacak soru işleniyor. Bu adayı bulamadıkları için  CHP liderinin adını sürekli öne atıyorlar.

Sözde basın mensupları diye çıkarılan yandaşların ile de bir aday bulma gayretlerini görüyoruz.

Elbette bu yaklaşımın da bir nedeni vardır.

Yandaşlar bununla bir isim çıkarma telaşında olduklarını gösteriyorlar.

   Aslında bunun da bir nedeni vardır. Örneğin hayır o değil bu dedirtebilir miyiz taktiğidir bunun adı. Yani bir aday ismi sürülecek ama bizim adayımız  o dediğiniz değil sonucuna varılmak isteniyor. Ülkenin son yıllarda bunca sorunu varken nedense bir aday isminin verilmesi önemli görünüyor bir anlayış için. Var olan sorunların bir tarafa itilip yerine yapay konuların ileri sürülmesi gibi bir niyet yoksa acaba gerçek niyet nedir?

  Muhalefetin adayının belirtmemiş olması iktidar cephesi için neden bu kadar büyük sorun oluyor?

Yani bu rastlantı sonucu mudur dersiniz?

Örneğin iktidar cephesine muhalefetin adayı neden bu kadar ilgilendiriyor?

Diyelim ki  falanca kişinin adı geçti, bu neyi çözecektir? Demokrasinin hangi anlayışına katkı getirecektir?

  Bu ısrarın bu kadar olması elbette nedensiz olamaz.

Elbette açıklanacak isimle ilgili bir takım düşüncelerin kuşkuların yaratılması söz olabilir.

İşte bunu sağlamak için adayı isimlerinin ortaya sunulmasında ısrar ediyorlar  gibi geliyor bize..

  Diyelim ki muhalefetin adayının ismi açıklandı. Ne olacak bundan sonra?  Hiçbir şey olmayacak denilemez. Bu kadar ısrarcı olduklarına göre elbette bir şeylerin düşünülmesi planlanması söz konusudur, demek yanlış değildir.

  Ne olabilir örneğin?  İmamoğlu'na yönelik saldırı örneklerine bakınca bunlara benzer bir şeyler olabilir.  Bildiğimiz gibi İmam oğlunu sözde zor durumda bırakmak için Mersinde bir oyun tezgahlanmıştı. Sizde limon üreticisi gösterilen bir yandaş medyada nasıl karşı görüş olarak kullanıldığını basın yazmıştı. Örneğin İmamoğlu'nun satın aldığı limonları kendi yandaşı bir kişiden aldığını ve bu şekilde yandaşlarına çıkar sağladığını yazdırdılar kendi medyalarında

Üstelik son yılarda yine  bu başkana saldırı örnekleri sundular. Örneğin eleman alımında yanlış yaptığını yaydılar.

 Oysa beledi elemanlarını alırken devletin onlara verdiği kağıtlara göre, güvencelere göre alabiliyor. Ama yandaşlar bunu düşünemedikleri için sanki başkan kendi si almıştır  o ileri sürülen kişileri

 İktidarın planları   ı arasında olası İmamoğlu'nun adaylığını lekelemek gibi bir niyetin olmadığını nasıl kanıtlayabiliriz ki?

Ya da böyle bir öngörünün olmadığını nasıl inandırabiliriz ?

 Kısacak ille de bir aday ismi verin ısrarının nedensiz olabileceğini düşünecek bir gösterge yok elimizde. Ama aksinin düşündürecek örneklere  fazla sahip olabiliriz..

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI