NATO "SAVAŞ HAZIRLIĞI "MI YAPIYOR?


    NATO tarihinin en büyük tatbikatına hazırlanıyor. Sadece İngiltere en az 20 bin askerle katılıyor. Bu tatbikatın amacı  gözdağı vermek ve da tatbikata katılacak askerin uzun bir süre Rusya'nın etrafında kuşatma yapmak. Kimi yorumcular bu tatbikatın en büyük hedefinin de üyelerine  BAKINIZ BUNU YAPIYORUZ iletisini sunmak..

      Nato, bir savunma örgütü olarak ortaya çıktığını ve bunun için gerekli olduğunu söylüyor. Ancak NATO'nun bu güne dek savunma için değil kapitalist emperyalist sistemin hizmeti için var olduğunu gösteriyor tüm belgeler. NATO'nun dünya barışına katkı sağlamak için ortaya çıktığını söylemek mümkün değil. Zaten  NATO'nun kuruluşundan altı yıl sonra  eski Sovyet sisteminin  paktı olan Varşova Paktı kurulmuştu. Yani  Nato tam altı yıl sonra ortaya çıkıyordu. Bu çıkışın nedeni de saldırılara karşı üyelerini korumak değil , kapitalist- emperyalist sistemin korunmasını, güvencesini yaratmaktı.

           NATO açıklayıcıları son yıllarda dünyaya yeni bir  düzen vermek için plan ve projelerini gerçekleştirme peşindedir. Bunu açıktan söylemekte ve Grekçeleri de  hep aynı olmaktadır. Son yıllarda gerekçe Rusya'nın nükleer silah kullanabileceğini ve buna karşı  hazırlıklı olmak gerektiğidir. Oysa nükleer silahları  ilk kez Rusya kullanmadı dünyada. Bu gün de kullanacağını söylememektedir. Ancak Nato bu silahları  Rusya'ya karşı kullanmak için hazırlıklar yaptığını ileri sürmektedir, hatırlarsanız Ukrayna savaşının başladığı günlerde bir NATO yetkilisi nükleer silahların kullanılabileceğini ileri sürmüştü. Hemen bundan sonra Rusya da aynı açıklamayı yapınca bu söyleme ara verilmişti. PUTİN siz kullanırsanız ben de kullanacağım dedikten sonra bu söylemi ara verdi  .. Son günlerde ise yeniden buna sarıldılar. Şimdi daha ileri giderek birkaç yıl içinde bir nükleer savaştan söz etmeğe başladılar. Bu sözleri  kullananlar NATO'nun yetkili kişileri oluyordu..

          Hiroşima'yı yok eden, Nagazaki'yi bitiren ATOM bombalarını kim attı acaba ki insanlığı  bu mantığa karşı koruyacak yine aynı mantık mı olacaktır ki sürekli nükleer savaş çığırtkanlığı yapılmaktadır?

       Acaba şu ünlü BOP projelerini kimler çizmiş olabilir? 

Irak'ı  haritadan silen hangi devletti de acaba?

Arap Baharı MASALIYLI TÜM  Afrika'yı kana bulayan kimlerdi acaba?

NATO dedikleri  bo yok edişler karşısında  ne yapıyordu?

Hangi demokrasileri hangi özgürlükleri getiriyordu?

  Türkiye yıllarca bir terör belasıyla boğuşmakta ama sevgili NATO'muz bu konuda bize nasıl yardım etmektedir?

      Birilerinin bu tür soruları düşünüp    NATO'larını sahip çıksın,ona göre onun her istedğini yapsın desek olmaz mı?

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI