TANRILAR ÇILDIRMIŞ OLMALI

 

                            TANRILAR  ÇILDIRMIŞ OLMALI

           Çok ünlü bir filmin adıydı bu başlık. Bu günkü dünya görüntüsü ise bunun gerçekten olduğunu doğrulayacak örneklerle dolu

  Geçtiğimiz hafta içinde bir sağlık kuruluşunda çalışan bir babanı yarattığı olay yaşanmıştı bir Anadolu kentinde.Bu sözde  sağlıkçı kişi rüyasında,oğlunun kurban edilmesi  gerektiğini görüp ertesi gün bunu gerçekleştirmeğe  soyunmuştur.Oğlunun kandırıp kant dışına götürmüş burada boynunu keserek öldürmek istemi.Eyleminin tam gerçekleştirmeden oğlunu kanlar içinde orada bırakarak karakola gitmiş, yaptıklarını anlatmış.   İlgili emniyet birimleri yaralıyı  alıp hastaneye götürmüşler.

     Biz  buna benzer örnekleri tarihte okuyoruz  ama günümüz dünyasında yaşanmasını nasıl açıklanabileceğini bilemiyoruz bu gün.

  Başka bir örnekte şunu görüyoruz.BİR BABA OĞLU İLE KAVGA EDEN İKİ ARKADAŞINI KURŞUN SIKARAK ÖLDÜRMÜŞTÜR.  Bu nasıl bir akıldır nasıl bir mantıktır nasıl bir anlayıştır acaba?BU KADAR ÜSTÜN ZEKALI YARATIKLAR DÜNYANIN BAŞKA BİR YERİNDE OLABİLİR Mİ ACABA? Hangi akıl hangı zeka bunu düşünebilir ki/

  Ekranlardan derlediğimiz bu örnekleri insanların düşünüp yaratması mümkün görünmüyor .BU OLSA OLSA çıldırmış tanrıların    BİR İŞİ OLABİLİR.YOKSA İNSANLAR ARASINDA BU KADAR DÜŞÜNENENLERİN OLMASI TUHAF GELİYOR BİZE.

    Hele şu örneğe bakar mısınız:Miras meselesinden dolayı iki yeğenini öldürmek isteyen bir geri zekalı da yanlışlıkla onlara benzeyen başka kişileri vurmuş.Ne büyük bir gerekçe değil mi?

Yine geçtiğimiz  günlerde,ayrıldığı eşini çocuğunun önünde tekme-tokat döven,sokak ortasında vahşice tekme sallayan bir başka yaratık ise yakalanıp serbest bırakıldıktan sonra olay yerine gitmiş ve kendisinin yakalanmasına neden olan kişileri aramaya başlamıştır.

   Bu örnekleri yaratan insan kılıklı mahlükatlardır bu toplumda.Bu mahlükatların bu olayları kendi kıt akıllarıyla ve zekalarıyla düşünüp yaratması ise mühlük aklıyla mümkün görünmüyor.o zaman bu mahlükatların bu tür olayları yaratmasını sağlayan bir şeylerin olmas ı gerekmez mi/yani insanın düşünemeyeceği olayları yaratan yaratıkların ÇILDIRAN TANRILARDAN güc aldıklarını düşünmek yanlış mı olacaktır/

Normal bir aklını düşünemeyeceği bu ve benzeri olaylar ancak çıldırmış tanrıların eseri olabilir.Ne dersiniz?

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI