BİR DİN ADAMINA YAKIŞIR MI BU SÖZLER?

Kimi beyinlerde Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı öylesine kanserli oluklar oluşturmuş ki fırsatını bulur bulmaz bunu açığa çıkarmaktan kaçınmamaktadır. Geçmişte bu düşmanlardan biri keşke yunan kazansaydı bile diyebilmişti. Bu sözü söyleyen kişiyi alkışlayanlar da olmuştu. Oysa bu sözlerde resmen Cumhuriyet düşmanlığı yapılıyordu. Onu alkışlayanlar da onun gibi mi düşünüyordu yoksa?

Yakın zamanda biri, sözde din adamı ama ne söylediğinin farkında olmayan bir yaratık Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığını kusuyordu o bencil denilen oluklarından. Atatürk düşmanlarının bu güne dek yaptıkları hep aynı değil mi? Selanik dönmesi, Beton Mustafa gibi sadece kendi beyinlerine özgü söylemleri kullandıklarını biliyoruz. İşte bu yaratıklardan biri şöyle bir söz sarf ediyordu:" % 90'nı Selanik göçmeni ve Sabatayist.. Ne demek sabatiyist? Müslümanlığa girmiş olan gözüken Yahudiler..

Aslında Müslüman değil.. İstanbul'da gezi olaylarında onları otellerinde barındıran kimdi? Gene Yahudilerdi.."

 Bu sözleri kullanan bir din adamı kılıklıydı. Bu sözleri söyleyen yaratık Cumhuriyetin maaşıyla geçinen bir varlıktır. Bu sözleri sarf eden yaratık varlığını büyük çoğunluğuyla kötülediği o Selanik göçmenlerinin gayretleriyle kurulan bir Cumhuriyetin içinde yaşadığını bilmiyordu. Bu sözleri kullanan yaratık şairin dediği gibi o Selanikliler olmasaydı yine anasından doğardı ama babası belli olmazdı o zaman. Bunu bile  düşünemeyecek kadar zavallı ve bilgiden yoksun..

Bu tür yaratıklar etikten, gerçek din ve imandan yoksun oldukları için, bunları neden ve nasıl söyleyebiliyorsun diye sorsanız alacağınız yanıt ne olurdu acaba? Sözlerim çarpıtıldı. Ben öyle demek istemedim türünden yalandan savunmaya geçeceklerdir. Çünkü onlarda etkin tutarlılık diye bir ilkesi yoktur. Çünkü onlarda söyledi demek dürüstlüğü bulunmamaktadır. Hemen kıvırtmaya hazırdırlar. Sözlerim çarpıtıldı veya yanlış anlaşıldım  diye..

Oysa ne sözlerin çarpıtılması vardır ortada ne de yanlış anlaşılma. Çok doğru anlıyoruz ki çarpık olan senin beynin, düşüncelerin beyim. Sen bu çarpıklıklarla asla doğru söyleyemezsin. Çünkü doğru düşünemezsin sen..

Bir Balkan göçmeni olarak senin gibilerin çarpık beyinlerinin kustuğu  yalan ve yakışıksız bilgilerini şiddetle kınıyorum

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI