KONSERDEN İZLENİMLER...

Değerli Okurlar, Öğrencisi olmaktan onur duyduğum. Tazelenme Üniversitesi Muğla Kampüsü Öğrencilerinin hızına yetişene aşk olsun.  Merkez İlçe Menteşe'de, Liselerle  birlikte sürdürülen,  "Deneyim paylaşımı ve Kuşaklararası Etkileşim  Programı", okullar yaz tatiline girmeden, 12 Haziran 2023 Pazartesi günü Saat:19.30- Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi (A) Salonunda, TEK KOLEJİ ile birlikte düzenlenen, tek kelimeyle muhteşem 70' ler konserine ev sahipliği yaptı.       

TAÜ Kurucu koordinatörü Pr.Dr Muammer Tuna ve TEK Koleji Genel Müdürü Celâlettin Demirel'in açış konuşmaları ile başlayan etkinlik, Müzisyen Hakan Oral'ın yönetiminde, Erken doğanlarla geç doğanlardan oluşan koro'nun birlikte seslendirdiği 70'li yılların ölümsüz, tadı damağımızda kalan şarkıları Salonu dolduran sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.            

Atatürk Kültür Merkezi, şarkıların şavkıyla aydınlandı. başta TEK Koleji Müzik Öğretmeni Hakan Oral'ı, etkinlikte emeği geçen ve görev alan  arkadaşlarımızı, Türk ve Dünya Şairimiz, Nazım Hikmet'in dizeleriyle  en kalbi duygularla kutluyorum.

                                      

"Seni düşünmek güzel şey,

ümitli şey,

dünyanın en güzel sesinden

en güzel şarkıyı dinlemek gibi birşey...

Fakat artık ümit yetmiyor bana,

ben artık şarkı dinlemek değil,

şarkı söylemek istiyorum."                                                    

     "Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir"       Mustafa Kemâl Atatürk

YAZARIN DİĞER YAZILARI