PR.DR.ŞADAN GÖKOVALI-YÜCELEN 3.ŞİİR GÜNLERİ ETKİNLİĞİ

Memleketimin güzel insanları,

Değerli Dostlarım. Halikarnas Balıkçısının manevi oğlu, Yazar,Şair, Ülkesel Turist Rehberi,Arkeoloji'nin kalbi Mitooloji'yi şiir diliyle anlatan, Değerli Hocam, Pr.Dr. Şadan Gökovalı için her yıl Akyaka'da Yücelen  Otel'de düzenlenen  Yücelen 3.Şiir Günleri Etkinliği bu yıl'da yoğun bir sanatseverin katılımı ile gerçekleşti.      

Şadan Hocamızın çok sevdiği duygu  yüklü  şiir'leri,Nail Ongun, Mahmut ve Hatice Ünal çifti yorumlarken, TEK Koleji 9.Sınıf Öğrencileri, Feyza Görel,Şair-İbrahim Ergin'in GÖKOVA Şiir'ini,

Ozan Onur, Şadan Gökovalı'nın Mutlu Çağrı  Şiir'ini, Deren Akbaba,Şadan Gökovalı'nın Yaban Gülüne Sunu Şiir'ini okuyarak yüreklere dokunup  etkinliğe zenginlik kattılar.

Sevgili İlhan Sözbilir,  Şadan Hocamızın Öğrencisi Gazeteci Sedat Kaya'nın, hocası için yazdığı,

BU TOPRAKLARDAN BİR ŞADAN GÖKOVALI GEÇTİ yazısını okudu.

Finalde, MBŞB.Müziyenleri, Klasik Müzik Dinletisi ile, Sanatseverlerden tam puan alıp ayakta alkışlandı.

Derneğimiz MUSANDER'in Paydaşı olduğu,   'Yücelen 3.Şiir günlerini' gelenekselleştirip ölümsüzleştiren, Yücelen Gurubu adına iş insanı değerli ağabeyim Hamdi Yücel Gürsoy'u, Güney batı Anadolu'da Karya Medeniyetini, (Stratonikea, Lagina ve Hekate'yi, Çine Çayı ve Marsyas Efsanesi'ni,Latmos,Selene ve Endimiyon'u,Bafa Gölü'nü) aralarda antik şiirlerin okunduğu  muhteşem bir sunumla anlatıp katılımcıları bilgilendiren,  Eğitimci-Yazar-Şair-Bestekar Hamdi Topçuoğlu'nu, Konuşmasında işlediği konularla etkinliğe zenginlik katan Gazeteci -Yazar Abbas Güçlü'yü,  MBŞB.Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Özgür Akdağ'ı,  Konservatuar ŞB Müdürü Yavuz Yılmazı, Yazılı,Görsel,Sözel ve Kültürel alanda yaptığımız tüm etkinliklerde desteğini esirgemeyen MBŞB. BŞK Dr.Osman Gürün'e en kalbi duygularla teşekkürü bir borç bilirim.

Şiir aydınlığında ışıklar içinde uyusun.

Eserleriyle yüreklerimizde yaşamaya devam ediyor.

 

Ben halkım hey !

Feleğin sillesini çok yemişim,

Kalem vermemişler elime,

Diyeceklerimi,  Türkülerle demişim.

                Şadan Gökovalı

Anısı önünde saygıyla eğiliyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI