MAVİ NOKTA RESİM SERGİSİNDEN İZLENİMLER


 Değerli Okurlar;

Muğla Büyük Şehir Belediyesi, Muğla Tazelenme Üniversitesi ve MUSANDER'İN birlikte düzenlediği,Tazelenme Üniversiteli,Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Muğla Sanatseverler Derneği Yön.Krl.Üyesi, Değerli Arkadaşım, Ressam-Dekoratör,

İlhan Sözbilir'in, 2 Mayıs 2023 Salı günü-Saat:18.00 de Türkan Saylan Çağdaş Yaşam  Merkezi Galeri Salonunda düzenlenen, Tazelenme Üniversitesi Öğrencilerinin tam kadro hazır bulunduğu,

"MAVİ NOKTA" Resim Sergisi açılışında,Pr.Dr Muammer Tuna ile

Ressam,İlhan Sözbilir'in 

konuşmaları bitiminde,

ben de,günün anlam ve önemini anlatan kısa bir konuşma yaptım. kurdelâ kesiminden sonra,sanatseverler,birbirinden değerli resimlerle buluştu.

Resim Sergisine katılan,

Yazar,Şair,Hamdi Topçuoğlu,  Leyla Ural,Dr.Hayrettin

Şahin,Gazeteci Mehmet Ali Solak, Pr.Dr.Hasan Şen ,Pr.Dr.Hocalarımız Nihat, Şule Aycan,TAÜ'li

Ressamlar,yazarlar,TAÜ Tiyatro Topluluğu oyuncuları ve diğer katılımcıların mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

  Ressamın,Akrilik boya kullanarak yaptığı Soyut tabloları,izlerken"bakmanın değil, resimleri görerek okumanın" ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anımsadım.

Bağımsızlığı Türk Milletine armağan eden,Cumhuriyetimizin Kurucusu,Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün,

"Efendiler, hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz fakat sanatçı olamazsınız." diyerek sanatçının önemini vurgulayan ata sözü dudaklarımdan dökülüverdi.

Sanatçılara hayranlığım bir kez daha arttı.

Gündüz yerini geceye bırakırken bir etkinliğin daha sonuna geldik.

Bu muhteşem sergiyi,sanatseverlerle buluşturan,MBŞB Bşk. Dr,Osman Gürüne, Tazelenme Üniversitesi Koordinatörü Pr.Dr Muammer Tuna'ya, Arkadaşım, Ressam İlhan Sözbilir'e, resimlerin şavkıyla yüreklere dokunduğu için, en kalbi duygularla teşekkür eder,üretimi bol sağlıklı yıllar dilerim.

Sevgiyle.

YAZARIN DİĞER YAZILARI