YÜCELEN GURUBUNUN 60.YIL KUTLAMASI

YÜCELEN GURUBUNUN 60.YIL KUTLAMASI

Değerli Okurlar,

Yücelen Gurubunun 60.yıl kutlaması 16.11.2022 tarihinde Akyaka da Yücelen Otel (Restoranında) yaklaşık 400 davetlinin katılımı ile gerçekleşti.

Pr.Dr Muammer Tuna ve hayat arkadaşı Suzan Tuna ile birlikte katıldığımız bu özel günde, sevenleri Hamdi Yücel Gürsoy'u yalnız bırakmadı, Muğla Valimiz Orhan Tavlı, Menteşe Belediye Başkanımız Bahattin Gümüş, Başkan Yardımcısı Levent Ünver, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi  Edebiyat Fakültesi Dekanı Pr.Dr.Ali Akar, Teknoloji ve Kültür Kolleji Genel Müdürü Celalettin Demirel ve eşi Hoşgün Demirel, İlk Okul Müdürü Kamil Bencik, Dr.Fettah Gürpınar ve Eşi, Akyaka Kültür Sanat Derneği Başkanı Aydın Turunç ve Yönetim Kurulu Üyeleri etkinlikte ilk gözüme çarpanlardı. 

Değerli Ağabeyim, Yücelen Gurubunun  Başkanı, iş insanı  Hamdi Yücel Gürsoy'un, çocukluğundan günümüze kadar gelen yaşamındaki kesitleri anlatan Belgesel film gösterimi ile başladı.

Filmi izlerken, çalışmakla geçen uykusuz gecelerin ardından "emeğin nasıl başarıya  dönüştüğünü öğrendik.

30 dakika süren begesel film bittikten sonra, Değerli Hocam,Yazar, şair, halk bilimci, Dr.Öğretim Üyesi Ali Abbas Çınar konuşmasını yapmak üzre kürsüye davet edildi.

Konuşmasını Hamdi Yücel Gürsoy'un yaşamını konu alan kitap hakkında bilgilendirici açış  konuşmasının ardından, Hamdi Yücel Gürsoy için yazdığı, biyografisini anlattığı, destansı şiir'ini davudi sesiyle okuyarak yüreklere dokundu.

İkinci Konuşmacı Hamdi Yücel Gürsoy konuşmasını, ticari yaşamındaki başarısını (Turizm'de Yücelen Otel, Sağlık'da Yücelen Hastanesi, Eğitim'de Teknoloji ve Kültür Kolleji) halkın hizmetine sunulan arz talebe dayalı ticari hizmetler olduğunu ayrıntılı açıklamayla dile getirdi.

Sunucunun daveti ile  konuşmasını yapmak üzre Muğla Valimiz Sn.

Orhan Tavlı kürsüye davet edildi.

Hamdi Yücel Gürsoy'un, Önce insan olarak iyi bir aile babası, sonra ticari yaşamında iş insanı  olarak Muğla için ne kadar önemli ve başarılı olduğunun altını çizmesi önemliydi.

Yücelen Gurubunun,  kuruluşunun 60.yılında, katkı verenlere plaket takdiminden sonra, terasta, ikramlar eşliğinde  geç vakitlere kadar sohbete devam edildi.

Benim için Hamdi Ağa beyin en önemli özelliklerinden biri de, kültüre verdiği önemdir.

Muğla coğrafyasına ve ulusal kültüre iz düşü ren değerlerimizin (Nail Çakırhan, Halet Çambel,

Oktay Akbal, Halikarnas Balıkçısı, Şadan Gökovalı, Melih Cevdet Anday, İlhan Selçuk, Oktay Ekinci) ve bir çok sanatçının, özel gün ve haftalarda yapılan anma etkinliklerinde, maddi ve manevi  desteğiyle lokomotif güç olmasıdır.

MUSANDER olarak yapılan etkinliklere katkı verdiğimiz için,bu çalışmaların yakından tanığıyız.

Değerli Ağabeyim Hamdi Yücel Gürsoy'u ailesiyle birlikte, sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Başta, Ali Abbas Hocam olmak üzere, emeği geçen herkese en kalbi duygularımla kutluyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI