HASAN KARAÇELİK ARKADAŞIM

Ortaca'da ilk ve ortaokulu bitirip, Muğla Turgutreis Lisesini bitirerek Konya Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisinden mezun olarak Ortaca'ya dönmüş.

Benim Hasan Karaçelik ile tanışmam Muğla Makina Mühendisleri Odası temsilciliğinde bulunmam dolayısıyla oldu. Makina Mühendisleri Odası Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman İlçeleri Hasan Karaçelik'in sorumluluk alanıydı.

Akşam evinde rahatsızlanmış. Ambülans ile Ortaca Yücelen Hastanesine kaldırılan Hasan Karacelik'in kalp krizi geçirdiği ve kalbinin durduğu tespit edilmiş. Hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından kalbi çalıştırılmış. Kontrol altında tutulan Hasan Karaçelik'in kalbi yeniden durmuş. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış.

21 Kasım 2023 günü Hamle Gazetesi'ndeki Özgürce köşesinde  Özcan Özgür "Bugün efkarlıyım...Ah Hasan Karaçelik" diye, yazmıştır.

 " Kendisiyle ilk tanışmamız 12 Eylül fırtınasında Muğla Kapalı Cezaevinde, şimdiki Muğla Müzesi'nde oldu. Ö gün bir günlük hapishane arkadaşı olmuştuk. Koğuşta Hasan Karaçelik de vardı. Koğuş ağası gibi üst katta bağdaş kurmuş oturuyordu. Süleyman hoca bizi tanıştırdı. Süleyman Hoca, bir dilekçe yazarak Devlet Hastanesine şevkimi sağladı. Üçümüzde  siyasi idik. Siyasileri bir yerde tutuyorlardı. Ortaca Postası Gazetesi'ni çıkardı. Daha sonra Güneyege Gazetesini Ortaca'ya ve bölgeye kazandırdı.

O bir devrimci idi. Bodrum'da Mehmet Kocadon, Yatağan'da Haşmet Işık ve Marmaris'te Ali Acar ile birlikte aday gösterilmediler. Hasan Karaçelik Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın bakanlıktan sağladığı  kaynakla kanalizasyona kavuşturmuştu. " diye devam ediyordu, yazı.

Karaçelik, 1955 yılında Ortaca' da doğmuş,  1999 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP'nin adayı olarak seçilmiştir. Bu dönemde Belediye Meclisi üyesi ve Başkan Vekilliği yapmıştır. 2009 yılında CHP'nin Ortaca Belediye Başkanlığını kazanmıştır. Hasan Karaçelik, 2014 yerel seçimlerinde yeniden belediye başkanı seçilmiş.

Hasan Karaçelik, 31 Mart 2019 seçimlerinde Demokrat Parti'den Ortaca Belediye Başkan  

 adayı olmuş.

Hasan Karaçelik, evli ve 2 çocuk babasıydı. 

Bizim dönemin mert, ciddi, verilen görevi hakkıyla yapan bir arkadaşımdı. 

Işıklar içinde kal, meslektaşım Hasan Karaçelik.

YAZARIN DİĞER YAZILARI