İSMAİL ZORBA'NIN SON KİTABI "KUMRU VE KADIN "

 

İsmail Zorba, ilk kitabı olan " Gül Yürekli Sevdalar"ı 2019 yılında, "Kırksekiz' in Yediverenleri"ni 2019 yılında, "Yollarda Hüzün Bizi Bekler" kitabını 2022 yılında çıkarmıştı.

2023 yılında da " Kumru ve Kadın " kitabı raflardaydı. Öykülerden oluşan kitap Çınaraltı Yayınlarından çıkmış.

İsmail Zorba, ilk, orta ve lise eğitimini doğduğu şehir olan Muğla'da tamamlamış. 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatını bitirmiş.

İlk öğretmenliğini Sivas Gürün'de yapmış.

Daha sonraları Muğla'da değişik okullarda öğretmenlik yapmış ve yapmaktadır.

Son yıllarda senede bir kitap çıkartarak Muğla'daki yayın hayatına katkı koymuştur.

İsmail Zorba, Muğla Hamle Gazetesinde köşe yazılarına da devam etmektedir.

Menteşe Kültür Evinde, MUSANDER Başkanı Sadettin Özbek ve İsmail Zorba  buluştuğumuzda son kitabı olan "Kumru ve Kadın "i  imzalayarak bana vermişti.

Ben de ona "Yarım Kalan Aşk " ve  " Muğla'nın Direksiyon Kraliçeleri " kitaplarımı imzalayarak verdim. Güzel bir günün 2-3 saatini edebiyat konuşarak geçirdik.

Kumru ve Kadın kitabında, İsmail Zorba, 16 farklı hikayeden oluşturmuş kitabını.

Kitabın başına  koyduğu hikâyenin başlığı, kitabın adı da olmuş, " Kumru ve Kadın"

Rüyalarda Buluşuruz, Bayram'ı Kusturdum mü Yoksa,Sırlı, Bir Kuş Yüreğince, Yokuş, Koridorda Kaçamak, Dansa Davet, Babamın Elleri, Devacı, İki Kalp Esintisi, Zeytin Ağacı ve Gölgeler, Kumrulu Kapının Kızı, Sesler ve Renkler, Basalım Satalım ve Biliyorum, Geleceksin adlı hikayelerden oluşmuş kitap.

Kitap 94 sayfa.

İsmail Zorba yazım dili çok yumuşak, insanı sıkmadan okunabiliyor, akıcı bir üslupla yazılmış. Ablasını genç yaşta kaybetmenin üzüntüsü var satırlarında.

Yakın çevremizden hikayeler var kitabında, İsmail Zorba'nın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI