K.A.N


Kutlu Yayınevi, Istanbul 2019
I.ci Baskı Aralık 2019, 26-30 Haziran 2023 okudum.
Celal Cem Dengiz, 1983 Muğla doğumlu, ilk ve ortaokulu Muğla'da tamamladı. Atatürk ilkokulu, Anadolu Lisesinden sonra 2002 yılında Maltepe Askeri Lisesi ve 2006 yılında Kara Harp okulundan teğmen rütbesi ile göreve başladı. 2012-2017 yılları arasında İzmir'de NATO Karargahında görev yaptı. Lübnan ve Bosna Hersek te görev yaptı. Burada hizmet madalyaları bulunmakta ve yazar İngilizce bilmektedir.
2017 yılında yüzbaşı rütbesinde iken kendi isteğiyle ordudan ayrılmış, doğduğu kente dönmüştür, Muğla Menteşe Belediyesinde Halkla İlişkiler Müdürlüğü yapmaktadır. 
Yazarın Muğlalı Gelin adlı tiyatro oyunu bulunmaktadır. Aynı zamanda çevirmenlik de yapan yazar, makale,hikaye ve akademik metin çevirisi yapmıştır. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde yüksek lisans yapmaktadır. 
Evli ve bir çocuk babası olan yazar yaşamını Muğla'da sürdürmektedir.  .
288 sayfa olan eser, 5 bölümden oluşuyor. 
Polisiye tarzında yazılmış, sürükleyici bir eserdir. Olaylar İzmir'de geçmektedir.
Hırs sahibi olan iş insanı neleri yapabileceğini görmekteyiz, akıcı bir dille yazılmış. Bir profesörün oğlu olan cinayet masası komiseri Cüneyt ve yeni ortağı Nazlı olayları çıkarmak üzere yola çıkarlar. 
Cem Dengiz " Bu romanı, bir subay olduğum dönemde çalıştığım NATO Karargahında yakından gözlemlediğim Küresel Güç'ten esinlenerek yazdım. Romanda geçen karekterler, yerler ve olaylar her ne kadar hayal ürünü de olsa da, olayların ardındaki gölgelerini farketmeniz dileğiyle " diye bitirmiş. 
Polisiye sevenlerin okuması gerekiyor.
Ben kitabı Erdal Yalından aldım,  ona da kitabı Ali Dengiz getirmiş.  Ben okuyup geri verdim, kitabı. Erdal'da öyle yapacaktır. 
Hemşehrimiz Cem Dengiz'i kutluyor ve bundan sonra yeni eserler bekliyorum.
YAZARIN DİĞER YAZILARI