Ali CENGİZ OYUNU MU?

  Ali CENGİZ OYUNU MU?

 

                                                                                  Bahattin Uyar

 

            Ali ile Cengiz sözcükleri  arasına sığan bir deyim var. Hangi kaynaktan alınmış niçin söylenmiş bilinmiyor. Bu deyim şöyle: Ali Cengiz Oyunu…Bu deyimin aslını faslını irdeleyecek zaman değil. Oyun oynandı bitti.

            24 Haziran 2018 günü oy kullanacağız. Bugün erken seçim yapıldı. Sandıklara gittik oyumuzu kullandık. Adayımız Muharrem İnce. Şimdiye kadar hiçbir devlet yetkilisi, onun söylediklerini onun tarzında söylemedi. Balıkesir  Eğitim Fakültesinde Fizik öğretmeni olarak yetişmiş değerli bir insan. Yalovalı… Sözünü dudaktan,  gözünü budaktan esirgemeyen birisi…

Günde 2-3 şehir gezip 2-3  mitingde konuşuyor. Bir bakıyorsunuz Edirne’de, bir bakıyorsunuz Kars’ta… Türkiye kazan, Muharrem Bey Kepçe. Karıştırıp duruyor. Propaganda dönemi bitmezden üç gün önce üç büyük şehirde miting yapıyor. İzmir’de Gündoğdu meydanında denizin üstü bile dolu. 3 milyon kişi… Hesabını resmi kaynaklar yapmış. Ertesi gün Ankara Tandoğan Meydanında üç yol ağzı kitlenmiş durumda. 2 milyon kişi hesaplanmış. Son gün 5 Milyonluk bir ordu Maltepe’yi ağzına kadar doldurmuş. Ne ediyor 10 milyon değil mi? Buna 20 Milyon daha oy eklenmiş, etmiş 30 milyon… Bilen bilmeyen 15 Milyon diye tahmin yürütüyor,Olsun.

25 Haziran günü masama oturup defteri kalemi elime alıyorum. Halk TV’nin önüne oturuyorum. Önce çekirdeklik bilgiler gelmeye başlıyor :

 “1-Bayburt’ta iki olan Milletvekili sayısı 1’e düştü”

 “2- Sezen Aksu, gazetecilern resim çekmesine sinirledi.” (eh… Olur böyle vakalar)

“3-Muharrem İnce, Sandıklar size , YSK bize…emanet. Diyerek ayrılıyor.(Aslan be…)

“4-Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Mustafa Akış, son gün TRT yönetim kurulu  üyeliğine atandı. Kararnamesi,  C.Başkanı Erdoğan tarafından son gün imzalandı. Söylentiye göre bu kişi Bilal Erdoğan’ın sınıf arkadaşıymış.

5- Cumhurbaşkanının oy kullandığı sandıkta üst araması… (Eh… Can güvenliğ meselesi…)

 VE halk TV. Anadolu Ajansının sinsi bir yöntem kullanarak önce Cumhur İttifakı denilen AKP MHP Koalisyonunun rakamlarını veriyor. Rakamlar yavaş yavaş yavaş gerçeğe doğru iniyor. Halk TV’nin elinde öteki kanalların ekranları da var. Bir bakıyoruz bizim kanal dışında tüm kanallarda bayraklar dalgalanıp zafer şarkıları yükseliyor. Bütün yandaş medya bizde olmayan rakamlar veriyor. Halk TV görevlileri şaşkın… İzmir’deki kızımı açıyorum : “Yok baba daha bizim oylar bile açılmadı. Torbalar  yeni taşınıyor.” diyor. İstanbul,dan Ankara’dan da ayni sözler. Bir süre hiç ağzını açmayan CB adayı nihayet İnce bir haber gönderebiİiyor: “ Sandık başlarını terk etmeyin. Daha oyların onda biri  sayılmadı” Yandaş kanallar, Azerbaycan Cumhurbaşkanının Tebrik telgrafını okuyor… Bir daha kulak veriyoruz.  Erdoğan zaferi müjdeliyor. AA…  ne oldu.? Ses yok… Varlığı SIR haline Gelen Muharrem İnce çıkıyor.”OYLAR Çalınmış mıdır? Çalınmıştır… Ama çalınan oy 10 milyon mudur? Hayır…” Muharrem Bey Suskun... Oyun anlaşılmaya başlıyor. Maharrem İnce: “ beni kimse tehdit etmedi.Tehdit edemez de.” Diyor. Biz de biliyoruz, edemez. Ama saatlerce seni Yüksek seçim kurulunda tutan klmdi? Ortada bir oyun var da… Ali Cengiz mi. Cengiz Ali mi? Belli değil…Tanrı Türk’ü bu tür oyunlardan korusun … AMİN !!!!!!!

 

:

YAZARIN DİĞER YAZILARI