LİMON


   Ben Limon merhaba herkese!

Dün yaşadığım gizli vadiye geldiğiniz için size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Bu mevsimde buraya çok fazla gelen olmuyor. Kulağım teknenin sesinde oluyor her gün. Duyduğum anda iskeleye koşuyorum hemen. İlk hoşgeldin merhabasını kuyruğumu pervane gibi döndürerek veriyorum. Siz geldiğinizde aynı hareketi yaptım. Sevincimi neredeyse hepiniz fark ettiniz, ben de çok mutlu oldum. Başımı okşayanlar, çantalardan çıkan sürpriz hediyeler... Mutluluktan sabaha kadar uyumam bu gece. İnsana hasret kaldığım bu yerde yüzlerce kuş çeşidiyle yaşıyorum. Seslerinin ahengi bozulmasın diye çok az havlıyorum. Kaptan bu yaşadığım yerle ilgili bilgi vermiştir eminim size. Unutamayacağınız şu cümlelerle başlamıştır anlatmaya:

"Dalaman çayı, Gölhisar ilçesinin güneyindeki Yeşilgöl dağlarından doğar, Çameli, Acıpayam, Ortaca ve Dalaman ilçe sınırlarını çizerek, Akdeniz'e dökülür. "

Çay geçtiği vadiyi aşındırarak bu cennet köşeyi yaratmış. Her tarafı zeytin, defne ,sığala ve çam ağaçlarıyla kaplı bu gizli vadiyi herkesin görmesini isterim.

Kaptan tekneden inen herkese sığla yağının mucizesini anlatırken bir iki yaprak koparıp "Lütfen yaprak koparmayın! Size verdiklerimi sırayla koklayın!" demez mi her seferinde. Beni alır bir gülme. Sığla ağacında binlerce yaprak var oysa. Saygımdan soramam tabii. Bizim kaptan çevreciliğini her yönden gösterir. Biraz dedikodu yaptık aramızda kalsın.

Sizlerle unutamadığım anıların en güzeli yemek zamanı. Yemeğini benimle paylaşanlara minnettarım. İkinci güzellik ise ormanda yürüyüş... Farkettiyseniz yürürken suya atladım. Sizlerle birlikte yüzmeyi o kadar çok istemiştim ama yeşilin her tonunu içinde barındıran bu berrak suya bir kişi bile girmedi. Bu mevsimde suyumuz biraz soğuk. Haklı olabilirsiniz belki ama havaların ısınmasıyla bu suda yüzmek hepinize iyi gelecek. Buralara, bu yaşadığım cennet vadiye gelmenizi sağlayan herkese çok teşekkür ederim.

Sevgiler...

#yaşam hakkına saygı

YAZARIN DİĞER YAZILARI