Sevgili Murat Ağırel'e mektup ;

Sevgili Murat Ağırel'e mektup ;

Kırsalın denize yakın havası bir başka buralarda. Gökyüzü daha mavi. Güneş ışığı öyle yaklaşıyor ki, insanın içini ısıtıyor.

Rüzgarı da güzel.  Ormanın börtü, böceği, çekirgesi çığlık çığlığa özgürlüğü çağırır. Daha yaklaştıkça içlere bir Kerimoğlu Türküsü Zeybeği efelenir ki içinde! Oyun tutar,  haydi efeler!

Deniz akar,   körfezin sonsuzluğunda güneş bir başka batar buralarda. Güneşin tam körfezin üzerinde pırıltılarla uzanıp gidişi o görkemli dağların eteklerini yakar.

Yukarı tırmandıkça bir çam kokusu dolar içine  saatlerce kalıp dinlenmek,  doğayla,  rüzgarl, a ağaçlarla,  böcek börtüyle baş başa kalırsın .  Doyulmaz renkler, tatlar verir.

Ne dersin Halikarnas Balıkçısının eserlerini önereyim mi okumak için?

Buraların geceleri de çok güzel. Neden mi? Geceleyin yıldızlar bir akar, iner  ki. Tepelere,  dağlara konacak,  ellerini uzatsan tutacak kadar yakın,  avuçlarında gümüşsü parıltı.  Sanki insanın başına konacak ışıltıları ile  gülümseten! Bak gece yaklaştı,  bir yıldız geçecek hep gülümseyerek.

Geceleri nasıl da gökyüzüne aşık olur yıldızlar. Sesleri özgürce,  çığlık çığlığa hava boşluğunda o yoğunlukta kim bilir nasıl döndürür insanın başını düşünürsün göz kırparsın.

Geceye,  güneşe,  özgürlüğe

Yüreklice,  cesurca,  özgürce.

Tıpkı sen gibi! Seni en son televizyon konuşmanda dinledim ya! O br rüzgar geçiyordu, yüreğine dolanmış bir duygu, geleceğe,  güzel günlere daima Ata'sının izinden gidecek duygular, günlere inanmış.. Seni dinledim.

Elbette her özgürlüğün bir bedeli var gibi sanki. Her çığlığın ulaştığı diğer ormanlar var.

Burası Türkiye renkli bir ülke binbir teni rengi var aslında.  Düşünsene bir Anadolu büyük bir Vatan.Ata'm.

Okuyarak dinleniyor musun.? Okuyarak dünyayı kucaklıyor insan.

Diş tedavinin başlamasına ne çok sevindik. Geçmiş olsun bir an önce tedavinin sağlıklı gerçekleşmesini diliyorum. Şifa diliyorum. Ve,

seni Ayşe Uçar ne çok seviyor, izliyorum,  hep düşünceli,  duygulu bin bir renkte çiçek duygulu . Hep okuyorum.

Kim bilir belki bir gün buralara gelirsin. Buluşuruz el ele,  kim bilir söyleşilerin olur,  kitapların.  Muğla hatırası doğar.

Senin kahramanların,  aydınlık yürekli sevdaların kim bilr neler düşlüyorsun orada?  Mesela geleceğini kurgulayabiliyorsun değil mi?  Sanki belgesel geçidi! Neler neler kim bilir  daha anlamlı,  daha sevdalı çıkacaktır?

Umuyorum bir gün  mutlaka çıkacaksın! Adaletli bir dünya,  asil bir yürekle! İzlerin,  anıların,  gelecek birikecek.

Sevgilerimle özgürce, sevgice,  günlerce selamlayacağın dostların,  sevenlerin,  sevmeyenlerin ile yaşam öyle bir şey zaten.  Yaşam güzel şey!

Yaşam hissettiğin şey.  Barış'a,  Hülya'ya buradan selam olsun. Selam olsun sevgili Murat'a.

YAZARIN DİĞER YAZILARI