SİZE İNANIYOR VE GÜVENİYORUZ

SİZE İNANIYOR VE GÜVENİYORUZ

 

SMA- Spinal Musküler Atrofi diye tanımlanan, kas kaybı ve zayıflığa sebep olan ve çok sık rastlanmayan, ancak vücutta yer alan pek çok kası tutarak hareket kabiliyetini etkileyen bir hastalık. TV ekranlarında, genç annelerin ve babaların çaresizlik içinde evladı için yardım ve yakarışlarını gördükçe insanın içi kanıyor, yanıyor. Tedavisi üç beş kuruşluk bir hastalık ta değil! O zavallı biçare bebekler ise hiçbir şeyden habersiz, eriyip tükeniyor. Anneler babalar evlatlarının göz göre göre ölmesine seyirci kalmaları tahammülü zor, akıl alacak gibi bir şey değil. Ancak ellerinden bir şeyde gelmiyor. Sadece yırtınıp dövünüyor. Bu bebeklerin tedavisi için, insanın gözü; başta bankalar birliğine, müteahhitlere, ihracat yapan başarılı iş insanlarına, ithalatçılara, sanayicilere, odalar/borsalar birliğine, spor kulüplerine, turizmcilere, hava kara ve deniz ulaşımı yapanlara ve bilmediğim bilemeyeceğim pek çok kuruluşumuza çevriliyor. Ölümleri beklenen bu bebek yurttaşları, kuruluşlarınız arasında sağlayacağınız, koordinasyon ve organizasyonla bir destek fonu oluşturularak, tedavileri konusunda yardım yapabileceğinizi, böylece ekranlardaki hüzünlendirici ve vicdanları yaralayıcı yakarışları sonlandıracağınızı umut ediyoruz. Tabii, bu talebin artık son umut olacağını da düşünüyoruz.

Ancak böyle bir sorumluluk yüklenme mecburiyetiniz yok. Bunun bir insani destek amacı taşıdığını bildiğinizi ve bu açıdan değerlendireceğinizi düşünüyoruz ve inanıyoruz. Duygularınıza, vicdanlarınıza hitap ediyoruz.  Verdiğiniz asli hizmetinizle ilgili, sosyal bağlayıcılığı olmayan, bu tür yardım zorunluluğu akıllardan bile geçmeyen ancak bu beklentinin size çaresizlik nedeniyle yöneldiğini hatırlatmayı da bir görev sayarız.

Ticari kuruluşlarımıza güveniyor ve inanıyoruz ki, çaresiz yavrular sizlerden böyle bir destek alırsa; anneler, babalar bebeklerinin kurtuluşuna çok teşekkür edecekler, öte taraftan, bebekler sağlıklarına kavuşup yaşarlarsa ki, yaşayacaklarına çok ümit varım, büyüdüklerinde size  şükranlarını sunacaklardır! Dilerim ve isterim teklifi yadırgamaz uygun bulur, organize eder ve bir ortak noktada buluşursunuz.

Çünkü 84 Milyon alkış ve onca hasta bebeğin mustarip anne duası, sizi sonunda huzur verecek mutlu edecektir. (Sorunun bu yöntemle çözümü konusunda, hiçbir aileden, şahsıma bir teklif gelmediği gibi, hiçbir aileyi veya mensuplarından herhangi birini, hatta yakınlarını dahi, tanımam! Ayrıca hısım akrabamda ve yakın çevremde, böyle bir rahatsızlık yaşayan kimsede yoktur! Kuruluşlara hitaben yapılan bu başvuru, tamamen; vicdani, insani ve duygusal düşüncelerle ele alınmıştır. Saygı ile sunulurken, parantez içindeki açıklamamı önemine ve özelliğine binaen belirtirim.)


YAZARIN DİĞER YAZILARI